ToDivorce_MainPic רוצה להתגרש
ToDivorce_MainPic רוצה להתגרש
פנייה לייעוץ אישי  עו"ד גירושין | עורכי דין גירושין

  עו"ד גירושין | עורכי דין גירושין

  האחד, הוא הפן המקצועי, הדורש מומחיות משפטית רבה מצד עו"ד גירּושין. זאת בין השאר, בשל מרוץ הסמכויות שבין בתי המשפט לענייני משפחה לבין בתי הדין הרבניים. ללא ניסיון מקצועי, יכולת ניהול משא ומתן ובניית אסטרטגיה מוצלחת , לא ניתן יהיה להגיע לתוצאה משפטית טובה.

  השני, הוא הפן הרגשי שכן הצדדים להליך גירושין, הם בני זוג. ההחלטה להתגרש, אף אם נתקבלה במשותף, מעוררת תחושות קשות אצל הצדדים ועל כן, הליך הגירושין מאופיין בהתפרצויות רגשיות רבות, ויכוחים קולניים ומתח גדול.

  אופיו של הליך הגירושין דורש אפוא מעורך הדין, להיות בעל מומחיות משפטית ענפה בתחום דיני הגירושין וכן, לדעת כיצד להתמודד עם רגשותיהם הקשים של בני הזוג זה כלפי זו, המשפיעים מאוד על התנהלותו של ההליך.

  תוכן עניינים

  עורכי דין גירושין – בקיאות משפטית

  ענייני נישואין וגירושין בישראל מתנהלים בשתי ערכאות נפרדות, השונות זו מזו הן מבחינת הדין והן מבחינת השקפת העולם. אחת היא, בית המשפט לענייני משפחה והשנייה, בית הדין הרבני.

  עורכי דין לדיני גירושין, מוכרחים להכיר היטב את אופן התנהלותן של שתי הערכאות ובעיקר, את פסיקותיהן לגבי כל אחד מהנושאים אשר יש להכריע בהם, במסגרת הליך גירושין.

  שתי הערכאות הן בעלות סמכות מקבילה ופירושו של דבר כי מי מבני הזוג, אשר מגיש את תביעותיו ראשון, יקבע למעשה את הערכאה שתדון. זהו למעשה מרוץ הסמכויות, אשר נמצא בלב ליבו של כל הליך גירושין.

  בשל העובדה כי הערכאות שונות בתפיסותיהן, הרי שישנה חשיבות רבה לאלמנט הזמן והדבר יכול לקבוע האם תהיה תוצאה משפטית טובה ללקוח של עו"ד גירושין, או אם לאו.

  עו"ד גירושין בעל בקיאות משפטית ענפה, יידע לאיזו ערכאה לפנות, בכל עניין ועניין ומתי יש לעשות כן. כך יבטיח כי יישמרו זכויות הלקוח בצורה הטובה ביותר, במסגרת הליך הגירושין.

  בניית אסטרטגיה נכונה

  עורכי דין המטפלים בתיקי גירושין, אמונים גם על בניית אסטרטגיה נכונה לטיפול בתיק. ההחלטה להתגרש והסיבות לה, הן בעלות משמעות גדולה לאופן ניהול הליך הגירושין.

  על כן, אין די בכך כי עו"ד גירושין יכיר את מרוץ הסמכויות ואת ההלכות המשפטיות. עליו לתת את הדעת לנסיבותיו של המקרה, לאופיים של הצדדים וכך לגבש את אופן התנהלותו בתיק.

  האם ניתן להגיע להסכם גירושין בתיק? במקרים רבים, ניתן להגיע להסכם גירושין בין הצדדים, אך הדבר תלוי באסטרטגיה נכונה.

  עו"ד גירושין חייב לזהות האם עורך הדין של הצד השני, הוא פרטנר טוב לקידום משא ומתן פורה בין הצדדים, או שמא, עליו לצאת מנקודת הנחה כי מרבית ענייני הגירושין, יוכרעו על ידי השופט או הדיין.בקיאות משפטית, בניית אסטרטגיה נכונה וניהול מו"מ הם אבני היסוד של טיפול משפטי מוצלח בהליך גירושין

  רגישות לצד מקצועיות

  בקיאות משפטית, בניית אסטרטגיה נכונה וניהול מו"מ הם אבני היסוד של טיפול משפטי מוצלח בהליך גירושין. אולם, האם די בכך?

  הליך הגירושין איננו דומה להליכים משפטיים אחרים, היות שהצדדים לו, הם בני זוג. לרוב, שורר מתח גדול בין בני הזוג, המוביל להתפרצויות זעם, ריבים וצעקות. לכן, עו"ד גירושין חייב לשמור על קור רוח ולנהוג ברגישות כלפי הצדדים במסגרת הליך הגירושין:

  1. יעילות ההליך : במרבית המקרים, בני זוג אשר החליטו להתגרש, אינם מצליחים להימנע מהתפרצויות וריבים קולניים. עו"ד גירושין בעל ניסיון מבין כי כל עוד הרוחות סוערות, לא ניתן להתקדם ולסיים את ההליך.

  לפיכך, עורכי דין לגירושין, שומרים על קור רוח ומרגיעים את האווירה הלוחמנית שבין בני הזוג, המפריעה לניהול משא ומתן לקראת הסכם גירושין.

  2. אתיקה מקצועית : במסגרת הליכים משפטיים, נוצרת לא פעם, אווירה מתוחה בין עורכי הדין עצמם, אשר נאבקים על זכויות הלקוח. כאשר מדובר על הליך גירושין שבו בני הזוג כעוסים ורגוזים, יכול להיווצר בקלות רבות יותר, חיכוך אישי בין עורכי הדין.

  כללי האתיקה המקצועית, דורשים מעורכי דין, לשמור על יחס קולגיאלי זה כלפי זה ועל כן, עו"ד גירושין, יפעל להרגעת המתח בין הצדדים, הן לשם סיום מהיר של הליך הגירושין והן לשם שמירה על קולגיאלית כלפי עורך הדין שכנגד.

  3. התנהלות בבית המשפט : שופטי בית המשפט לענייני משפחה, מנסים לעודד את הצדדים להליך גירושין, להגיע לכדי הסכם גירושין. כך נחסך זמן שיפוט יקר וגדל הסיכוי לשביעות רצון מצד שני הצדדים.

  היה והצדדים לא הצליחו להגיע להסכמה בכל או בחלק מן הנושאים, יכריע בהם בית המשפט. התרשמותו של בית המשפט מאופיים של הצדדים, משפיעה מאוד על הכרעתו. לכן, ככל שהלקוח רגוע ושקול יותר, כך גדל הסיכוי כי טענותיו, כפי שמוצגות על ידי עו"ד גירושין, יתקבלו.

  תפקידם של עורכי דין לגירושין מורכב משני פנים: הפן המקצועי הדורש בקיאות משפטית רחבה והפן הרגשי, במסגרתו, ירגיע עו"ד לגירושין את המתח שבין בני הזוג וישמור על קור רוח, למען ניהול יעיל של הליך הגירושין.

  *אין בתוכן דלעיל ובאתר רוצה להתגרש – ToDivorce בכלל משום המלצה משפטית, ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי. כל העושה שימוש במידע עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו.

  לייעוץ ראשוני חייג 077-9969183 (זמינות 24 שעות)
  פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   מדריך משפטי למתגרש