לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

עו”ד גירושין והליכי גישור

h

סיומו של הליך הגירושין הוא סיומה של מערכת היחסים הזוגית אך המערכת ההורית נשארת לתמיד. לפיכך, חייב הליך הגירושין להתנהל בצורה מכובדת, אשר תאפשר להורים להמשיך ולתקשר בכל הנוגע לגידול הילדים, הן בתקופת הגירושין והן לאחריה.

עו"ד גירושין והליכי גישור

אופיו של הליך הגירושין, תלוי מאוד ביחס הצדדים זה אל זו. במרבית המקרים, מן הרגע שהוחלט להתגרש, הרוחות סוערות וכל הרגשות השליליים של בני הזוג, עולים מעל פני השטח.

כאשר לבני הזוג אין ילדים משותפים, גישתם הקשה אחד כלפיה השנייה, היא עניינם בלבד ומרגע שנחתם הסכם הגירושין, בני הזוג יכולים לנתק כל קשר. אולם, היה ובני הזוג הם הורים, הרי שהמצב שונה לגמרי.

כיצד ישמרו בני זוג אשר החליטו להתגרש, על מערכת יחסים הורית תקינה? בעזרת עו”ד גירושין טוב והליך גישור מוצלח.

מאמרים פופולריים נוספים: ◄ איך מתגרשים יפה ◄ איך להתגרש מהר ◄ איך להתגרש נכון

תפקידו של עו”ד גירושין

אנשים רבים מגיעים לייעוץ משפטי אצל עו”ד גירושין, טרם קיבלו את ההחלטה הסופית להתגרש, אך מעוניינים לדעת מהן זכויותיהם על פי החוק.

עורכי דין למשפחה מעניקים את הייעוץ ללקוח ואם החליט, בסופו של יום, להתגרש, ייצג עורך הדין את הלקוח בכל הליך הגירושין.

הנושאים המרכזיים אותם יש להסדיר, בשל הגירושין, הם חלוקת הרכוש, תשלום מזונות ומשמורת הילדים.

תפקידו של עו”ד גירושין הוא להעניק את הטיפול המשפטי הטוב ביותר, אשר משמעו, שמירה על האינטרסים של הלקוח במסגרת הליך הגירושין.

למשל, היה ועורך הדין מייצג את האב, אשר צריך לשלם את מזונות הילדים, ידאג עו”ד גירושין כי גובה המזונות שייקבע, ישקף את רמת ההכנסה של האב ולא יגרום לקושי כלכלי.

יחסיהם של בני הזוג בהליך הגירושין

מרבית הזוגות, נקלעים לחיכוכים וריבים קשים מאוד במסגרת הליך הגירושין. למצב זה שלוש השלכות בעייתיות:

1. משבר אישי : כל פרידה ובוודאי זו של נישואים ארוכים, מעוררת בכל אחד מבני הזוג, כאב ותסכול. ככל שמערכת היחסים בין בני הזוג טעונה יותר, כך מחריף המשבר האישי של כל אחד מהם.

2. מעכב את הליך הגירושין : לא ניתן לנהל הליך גירושין יעיל ולסיימו, אם ערוצי התקשורת בין בני הזוג, חסומים. על כן, נוסף על כך כי הריבים מחריפים את מצבם הנפשי של בני הזוג, הם מעכבים את התקדמותו של ההליך.

3. טובת הילדים נפגעת : כאשר מערכת היחסים בין ההורים קשה ומלאת כעסים, הדבר פוגע בטובת הילדים. הפרידה כשלעצמה, היא סוג של משבר עבורם אך המצב מחמיר משמעותית, אם עדים הם לריבים וצעקות.

גישור בהליכי גירושין

עורכי דין רבים מציעים ללקוחותיהם, במסגרת הליכי גירושין את הגישור כאמצעי לפתרון המחלוקות שבינם ובין הצד השני, כך שניתן יהיה לחתום על הסכם גירושין, לשביעות שני הצדדים.

עורך דין גירושין המשמש כמגשר בעצמו או עו”ד אשר השתתף בהליכי גישור כמייצג את אחד הצדדים, מכיר היטב את היתרונות הרבים של הליך הגישור.

מגשר מקצועי ומנוסה, יכול לסייע לצדדים להגיע להסכמות לגבי כל עניין ועניין, אותו יש להסדיר, במסגרת הגירושין.  כך ניתן לסיים את הליך הגירושין בהקדם ולשביעות רצון הצדדים.

כמו כן, לגישור תרומה משמעותית לייצוב מערכת היחסים בין הצדדים ובמקרים בהם בני הזוג הם הורים, יש לדבר חשיבות רבה מאוד.

על אף ההחלטה להתגרש, צריכים ההורים הפרודים, להמשיך ולתקשר ביניהם, באופן מכובד וסבלני, לטובת הילדים. כאשר פונים הם בעצתו של עו”ד גירושין, להליך של גישור, מסתיים הליך הגירושין תוך זמן קצר וההורים מצליחים לשמור, בזכות הגישור, על מערכת יחסים הורית תקינה.

בחירת עורך הדין

תרומתו של גישור להליך הגירושין היא רבה מאוד, הן לעניין סיומו המהיר והיעיל של הליך הגירושין והן לעניין, שימור מערכת יחסים תקינה בין הצדדים.

עם זאת, ישנה חשיבות רבה גם לבחירת עורך הדין המייצג, אשר מעניק ייעוץ משפטי ושומר על זכויותיו של הלקוח.

כיצד בוחרים עו”ד גירושין? ישנם מספר קריטריונים מהותיים שכדאי לבדוק:

1. עו”ד גירושין בעל ניסיון : בישראל פועלים עורכי דין רבים, אך חשוב לפנות, בכל עניין משפטי, לעורכי דין מומחים בלבד. עו”ד גירושין, אשר רכש ניסיון רב בעבודה, יוכל להעניק ייצוג משפטי איכותי ללקוח.

2. נכונות עוה”ד לגישור : בשל תרומתו הגדולה של הגישור להליך הגירושין, כדאי מאוד לפנות לעורך דין מגשר או עו”ד גירושין אשר נכון לפתרון של גישור כדרך יעילה לניהול הליך הגירושין.

3. עלות הטיפול המשפטי : חשוב לברר מהי עלות שכר הטרחה אותה גובה עו”ד גירושין.

4. כימיה בין לקוח לעו”ד : במסגרת הליך גירושין, חושף הלקוח בפני עורך דינו, פרטים אישיים מאוד על חייו. לכן, חייבת להיות כימיה טובה בין הלקוח לבין עורך הדין.

גישור הוא אחד מן הכלים המרכזיים, היכולים להביא לסיומו של הליך גירושין, בהקדם ולשביעות רצון הצדדים. תרומתו כפולה: גיבוש הסכם גירושין וייצוב מערכת היחסים בין הצדדים. לפיכך, עו”ד גירושין ימליץ, במקרים רבים, כי הליך הגירושין, ינוהל במסגרת גישור.

עו"ד לימור מסר: "תחושת האחריות כלפי לקוח שפנה אליי לצורך ייצוג משפטי בהליך גירושין והפקיד בידי את האינטרסים החיוניים ביותר שלו היא "כוכב הצפון" שמנחה אותי לכל אורכו של ההליך המשפטי. הניסיון שרכשתי במהלך השנים הרבות שאני עוסקת בייצוג בהליכי גירושין מאפשרים לי לנווט את הלקוח לאורך ההליך עד לסיומו בתוצאה משפטית מיטבית, שתאפשר לו לשים את הליך הגירושין מאחוריו, ולצאת לדרך חדשה"
פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: עץ.אין במאמר זה ובאתר רוצה להתגרש בכלל משום המלצה, דעה משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; יחד עם זאת, התוכן באתר רוצה להתגרש לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש להבין שמידע משפטי מטבעו מתיישן. מבקר שבוחר להסתמך על האמור באתר רוצה להתגרש עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!
2 h
פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: רכב.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים 2, תל אביב טלפון: 077-9974772
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

מידע חשוב נוסף