לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

להתגרש או לא? מדריך למתלבט/ת

h

הנישואין עלו על שרטון ואתם רבים כל היום - האם כדאי להתגרש או ללכת לייעוץ זוגי? על מה כדאי לחשוב לפני שמחליטים להתגרש? מתי חייבים לשקול ברצינות גירושין? למי לפנות, לעורך דין או למגשר?

להתגרש או לא? מדריך למתלבט/ת

החשש הטבעי והמובן מגירושין

הרבה אנשים פוחדים מגירושין למרות שהם ממש סובלים בחיי הנישואין שלהם. החשש מהבלתי מוכר, מלהיות לבד, מרתיע אנשים וגורם להם להתחפר במצב הקיים.

כשהצדדים נשואים כבר הרבה שנים, קיים אצלם גם חשש לצאת ל’שוק’ הפנויים-פנויות. האשה חוששת מעומס של פניות מגברים, הגבר כבר איבד את כישורי החיזור שלו…

לעתים מתלווה לחשש הזה גם חשש כלכלי. לבני הזוג יש דירה משותפת והוצאות משותפות, ופירוק החבילה פירושו בעצם הוצאות גדולות יותר.

כשלבני הזוג יש ילדים, המצב אפילו יותר מורכב. מעבר לסבל הנפשי של הילדים מהפרידה של ההורים, נופל על כתפי ההורים נטל לא פשוט, על האשה נופל בדרך כלל נטל גידול הילדים ועל הגבר נופל נטל תשלום דמי המזונות. וזאת עוד לפני שנכניס למשוואה את המריבות והדם הרע שיכולים להיווצר במהלך הגירושין.

עם זאת, ולמרות כל החששות הטבעיים, לפעמים פשוט צריך להמשיך הלאה. הרבה פעמים אנו מפסידים דברים טובים בחיים רק בגלל הפחד לשנות, וצריך לחשוב היטב האם יש כאן נימוק אמיתי או רק חרדה מפני השינוי.

כדאי לנסות ייעוץ זוגי

במקרים ‘קלים’ בהם אין בגידה או אלימות והיחסים עדיין ניתנים לתיקון, כדאי לנסות ייעוץ זוגי. לשם כך קיימים יועצים זוגיים מקצועיים שיכולים לפשר בין בני הזוג ולתקן את היחסים.

מטרת הייעוץ הזוגי הוא להקשיב לכל אחד הצדדים ממקום אובייקטיבי ונטול מטען רגשי, ולבדוק האם מעבר לכל הכעס והרגשות השליליים שנוצרו ישנו עדיין מכנה משותף שעליו ניתן לבנות בחזרה את חיי הנישואין.

בחלק מהמקרים הייעוץ הזוגי עובד ובני הזוג חוזרים לחיות בצורה טובה, אך לפעמים המטען הרגשי גדול מדי או שזה פשוט נגמר ואז אין ברירה אלא להתגרש.

במקרה של בגידה או אלימות צריך לשקול ברצינות גירושין

במקרה שבן/בת הזוג בגד בך הסיפור כבר שונה. כמובן שיש הבדל בין ‘נפילה’ חד פעמית של בוגד/ת אחרי לילה אפוף אלכוהול לבין ניהול רומן משמעותי עם מאהב/ת, אך אין להקל ראש גם בבגידה חד פעמית. יש משפט עממי שאומר: פעם בוגד – תמיד בוגד. יתכן שראוי לשקול אופציה של ייעוץ זוגי, אך לא אחת אנשים במצב כזה חושבים על אופציה של גירושין.

כאשר מדובר באלימות או יחס משפיל כלפי בן/בת הזוג המצב חמור הרבה יותר. במקרה כזה אין כמעט טעם בייעוץ זוגי. אדם שמסוגל להשפיל ולהתנהג באלימות כלפי אשתו אין הרבה מה לצפות ממנו. במקרה כזה כדאי לשקול ברצינות רבה גירושין ובמקביל לפנות לייעוץ פסיכולוגי.

החלטת להתגרש, האם כדאי לך לפנות לעורך דין או למגשר?

אם החלטת להתגרש, קיימות שתי ברירות – לפנות לעורך דין או לפנות למגשר. פנייה לעורך דין היא כדי לפתוח בהליך של תביעה משפטית כנגד בן/בת הזוג, בעוד פנייה למגשר נועדה כדי להגיע להסכם גירושין שישביע את רצון שני הצדדים ויקבל גושפנקא משפטית. כיום ישנם עורכי דין רבים שלמדו גם את מקצוע הגישור ומספקים יעוץ גירושין בעבור שתי האופציות.

בכדי למנוע מריבות ודם רע בין הצדדים, מומלץ לחשוב על אופציית הגישור. גם אם בהסכם את/ה תקבל/י פחות, זה עשוי להשתלם כדי למנוע את כאב הראש הכרוך בניהול תביעות משפטיות שמטבען לוקחות זמן ומשאבים.

אך לפעמים הפערים בין הצדדים גדולים מדי והליכה לגישור היא בבחינת סחיבת זמן. במקרה כזה מוטב ללכת מיד לעורך דין המתמחה בתחום ולהגיש תביעת גירושין. תפקידו של עורך הדין לסייע לכם להגיש תביעת גירושין ברבנות או בבית המשפט לענייני משפחה, ולהעניק לכם יעוץ גירושין והכוונה משפטית לאורך כל הדרך. תפקידו של עורך הדין להכין אתכם לגירושין ולסייע לכם להגיש את תביעת הגירושין ברבנות או בבית המשפט לענייני משפחה.

לקריאה נוספת:

כיצד תתמודדי עם בעל/גרוש שמסרב לשלם מזונות? מדריך מקוצר

בעלך מכה אותך? הוא ישלם על זה ביוקר (גם בכסף)!

בעלך בגד בך? האם ניתן לתבוע את המאהבת?

בעלך בוגד בך? כיצד עלייך לפעול?

מתי כבר אין מקום להתלבט – וחובה להתגרש!

עו"ד לימור מסר: "תחושת האחריות כלפי לקוח שפנה אליי לצורך ייצוג משפטי בהליך גירושין והפקיד בידי את האינטרסים החיוניים ביותר שלו היא "כוכב הצפון" שמנחה אותי לכל אורכו של ההליך המשפטי. הניסיון שרכשתי במהלך השנים הרבות שאני עוסקת בייצוג בהליכי גירושין מאפשרים לי לנווט את הלקוח לאורך ההליך עד לסיומו בתוצאה משפטית מיטבית, שתאפשר לו לשים את הליך הגירושין מאחוריו, ולצאת לדרך חדשה"
פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: דגל.אין במאמר זה ובאתר רוצה להתגרש בכלל משום המלצה, דעה משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; יחד עם זאת, התוכן באתר רוצה להתגרש לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש להבין שמידע משפטי מטבעו מתיישן. מבקר שבוחר להסתמך על האמור באתר רוצה להתגרש עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!
2 h
פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: משאית.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים 2, תל אביב טלפון: 077-9974772
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

מידע חשוב נוסף