לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

מתגרשים? עו”ד דיני משפחה ממליץ על הליך גישור

h

הליך גישור איננו מחייב בשום שלב אבל יכול לחסוך מכם עוגמת נפש וגם כסף.

מתגרשים? עו"ד דיני משפחה ממליץ על הליך גישור

כל סכסוך משפטי, יכול להסתיים תוך זמן קצר יחסית, או להימשך זמן רב. במה הדבר תלוי? בנכונות הצדדים לפשרה ובהליך שבמסגרתו, מתברר הסכסוך.

כאשר מדובר על הליך גירושין המתקיים במסגרת של גישור, נכונות בני הזוג לפשרה, ואופיו של הגישור, יכולים להביא לסיומו המהיר של הליך הגירושין.

עו”ד דיני משפחה ממליץ על גישור, מן הטעם כי במסגרתו, יכולים בני הזוג לנהל דיאלוג רגוע והגיוני על העניינים השונים, בעזרתו ובהדרכתו של המגשר. התוצאה – סיום הליך הגירושין תוך זמן קצר. הליך גישור מוצלח מסתיים בהסכם גירושין, המובא לאישורו של בית המשפט.

ישנו אמצעי נוסף המסייע לזוגות רבים, להתגרש תוך זמן קצר והוא ייעוץ גירושין.

פנייה לייעוץ אישי


כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: עץ.

מהו הליך הגישור – הסבר

מטרתו של הליך הגישור היא לאתר את המחלוקות שבין הצדדים ולהביאם לכדי ניהול דו שיח, מתוך נכונות הדדית להגיע לפשרה.

המגשר הוא צד שלישי ניטרלי לחלוטין ותפקידו הוא לסייע לצדדים להגיע להסכמות, על כל נושא העומד למחלוקת.

הגישור הוא מסגרת המתאימה לפתרון סכסוכים מתחומים שונים והוא אפקטיבי מאוד גם בהליכי גירושין. על כן, עו”ד דיני משפחה, מנהל חלק ניכר מתיקי הגירושין, באמצעות גישור.

הצלחתו של הליך הגישור בגירושין, תלויה בעיקר בגישת בני הזוג להליך. עליהם להגיע אל ישיבת הגישור, כשהם נכונים לשמוע את טענות הצד השני, להשמיע את טענותיהם שלהם ולמצוא את שביל האמצע.

גישור – איננו מחייב!

המאפיין החשוב ביותר של הליך הגירושין הוא העובדה כי הוא אינו מחייב את הצדדים. כל אחד מבני הזוג, רשאי בכל שלב, להחליט להפסיק את ההליך. במקרה כזה, ישובו הצדדים להתנהל בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני.

אם הליך הגישור הניב הסכם גירושין אשר הוגש לבית המשפט וקיבל תוקף של פסק דין, אזי, ההסכם מחייב את הצדדים.

מתי ימליץ עו”ד דיני משפחה על גישור?

יעילותו של הגישור, תלויה כאמור, בשאלה האם הצדדים נכונים להתפשר בדרישותיהם ולהיפגש באמצע הדרך. לפיכך, עו”ד דיני משפחה ימליץ על גישור, רק במקרים בהם גישת הצדדים, מתאימה.

לעיתים, זוגות אשר החליטו להתגרש, מעדיפים לנהל את הליך הגירושין בבית המשפט, מתוך חשש שידם תצא על התחתונה אם יפנו לגישור.

כאשר עו”ד דיני משפחה מסביר את יתרונות הגישור , לרבות העובדה כי מדובר בהליך בלתי מחייב, המאפשר להגיע לפתרון יצירתי של המחלוקות, הנכונות לפנות לגישור גדלה, במרבית המקרים.

בנוסף להליך הגישור, ישנה מסגרת נוספת אשר יכולה לסייע לבני זוג מתגרשים, היא ייעוץ גירושין. המטרה היא זהה – להתגרש בנועם ותוך זמן קצר.

בחירת המגשר

ישנם שלושה פרמטרים מרכזיים, על פיהם יש לבחור את המגשר בהליך גירושין:

1. ידע וניסיון מקצועי : עו”ד דיני משפחה יפנה למגשר המומחה בהליכי גירושין. למגשר חייב להיות הידע המשפטי המתאים והניסיון המקצועי, על מנת שיוכל באמת לסייע לבני הזוג. מגשר המתמחה בסכסוכים מסחריים, איננו מתאים, לרוב, לגשר בין בני זוג מתגרשים.

2. אופי מתאים : מלבד הידע המקצועי, חייב המגשר להיות בעל האופי המתאים, על מנת להיות מגשר טוב. עליו להיות סבלני, קשוב ובעל כישורי משא ומתן מעולים. עליו לדעת להרגיע ולפשר בין הצדדים ולשמור על קור רוח, גם כאשר ישנם וויכוחים סוערים.

3. אובייקטיביות : המגשר חייב להיות ניטרלי באופן מוחלט ועליו לנהל את הליך הגישור ללא משוא פנים. אם המגשר מכיר את אחד הצדדים, עליו לציין זאת ולקבל את תגובתו של הצד השני, לעניין זה.

החלטתם להתגרש? הליך של גישור או ייעוץ גירושין, יסייע לכם לנהל את הליך הגירושין בצורה יעילה וממוקדת ולסיימו, תוך זמן קצר.

עו"ד לימור מסר: "תחושת האחריות כלפי לקוח שפנה אליי לצורך ייצוג משפטי בהליך גירושין והפקיד בידי את האינטרסים החיוניים ביותר שלו היא "כוכב הצפון" שמנחה אותי לכל אורכו של ההליך המשפטי. הניסיון שרכשתי במהלך השנים הרבות שאני עוסקת בייצוג בהליכי גירושין מאפשרים לי לנווט את הלקוח לאורך ההליך עד לסיומו בתוצאה משפטית מיטבית, שתאפשר לו לשים את הליך הגירושין מאחוריו, ולצאת לדרך חדשה"
פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: משאית.אין במאמר זה ובאתר רוצה להתגרש בכלל משום המלצה, דעה משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; יחד עם זאת, התוכן באתר רוצה להתגרש לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש להבין שמידע משפטי מטבעו מתיישן. מבקר שבוחר להסתמך על האמור באתר רוצה להתגרש עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!
2 h
פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: גביע.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים 2, תל אביב טלפון: 077-9974772
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

מידע חשוב נוסף