ToDivorce_MainPic רוצה להתגרש
ToDivorce_MainPic רוצה להתגרש
פנייה לייעוץ אישי  פרטי יצירת קשר:

  יגיע כפיים 2, בית פיילוט

  ת"א, מיקוד: 6777886

  טלפון: 077-9969183

  מדיניות הפרטיות

  הצהרת נגישות

  מדריך משפטי למתגרש

  יעוץ גירושין נכון מהו?

  זוגות העומדים בפני גירושין עשויים להיתקל בגורמים שונים המספקים להם יעוץ גירושין כלשהו. אנשים שונים בעלי תפקידים שונים יכולים לתת לבני זוג העומדים להתגרש עצות שונות. מאמר זה בוחן את הגורמים השונים היכולים לתת עצה ועוזר להבחין בין עצה לחיים לבין עצת אחיתופל.

  יעוץ גירושין נכון מהו?

  תוכן עניינים

  יעוץ גירושין 

  האם להאמין לחברים שלכם?

  החברים שלכם עשויים לומר לכם שהם יודעים הכי טוב ושכדאי שתאמינו להם בנושא גירושים. אולם, האם זה אומר שכדאי לכם להאמין להם? לא! אתם צריכים להבחין בין חבר שמבין את החיים לבין חבר שלא, ובין חבר שרוצה בטובתכם לבין חבר שרוצה לקפוץ על ההזדמנות.

  עצה להתגרש יכולה לבוא ממקום של דאגה כנה לאושרכם, כאשר החבר רואה שאתם אומללים בנישואין. אולם, עצה כזאת יכולה לבוא גם ממקום של רצון להתחבב על צד שלישי (כדוגמת ההורה) שיראה שגם הנישואין שלכם אינם אידיאליים. מהצד השני, לא תמיד כדאי לפעול על פי עצה להישאר נשואים. עצה כזאת יכולה לבוא מתוך מחשבה שבן הזוג טוב בשבילכם, אך גם יכולה להיות מוטה ומושפעת מהחברה שאתם חיים בה.

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   יש לתת משקל לעצה של חבריכם באשר לבחירת עורך דין גירושין שיוכל לתת יעוץ גירושין. אחרי הכל, אם החבר נותן עצה, כנראה שהוא יודע משהו על עורך הדין. עם זאת, המלצה על עורך דין יכולה להיות מוטית בכמה מובנים:

   1. יכול להיות שהחבר שלכם יודע שעורך הדין טוב בתחום אחר ולאו דווקא בתחום יעוץ גירושין. בגלל שתחום הגירושין הוא מסובך, יש לבחור עורך דין העוסק בכך.

   2. אולי החבר שלכם מכיר את עורך הדין ומעדיף את כיסו מאשר את טובתכם.

   3. בתהליך הגירושין, כל אדם רוצה לחשוב שהוא ניצח. לכן אם החבר שלכם (אן החבר שלו) חושב שהוא ניצח, זה לא אומר שזה נכון.

   מהו גישור ומה ההבדל בינו לבין ייעוץ גירושין שניתן על ידי פסיכולוג?

   גישור הוא תהליך שבו המגשר מנסה למצוא את האינטרסים של שני הצדדים וכך הוא יוכל לנתב את שני הצדדים לעבר הגעה לפתרון. הגישור יכול לעבוד היטב כאשר בני הזוג החליטו להתגרש והם חלוקים רק בנקודות של חלוקת הרכוש, המזונות ונושאים כאלה. המגשר יוכל לעזור לבני הזוג להגיע להסכם ולהימנע מפנייה לערכאות, שהיא יקרה.

   אולם, כנראה שרק פסיכולוג או עובד סוציאלי יוכל לעזור לבני זוג בהחלטתם האם להתגרש או לא. זאת משום שרק פסיכולוג יכול להכיר מבחינה פסיכולוגית את מערכת היחסים וכך יוכל לתת יעוץ גירושין. כמו כן, משום שתהליך הגישור תלוי ברצון הטוב של הצדדים, מגשר אולי לא יוכל להתגבר על הכעסים שבין בני הזוג, וזו עבודה שאולי פסיכולוג כן יוכל לה. יחד עם זאת, כיום יש מגשרים המתמחים בגישור בין בני זוג, ואולי גם הם יוכלו לעזור אפילו לבני זוג מסוכסכים.

   כמו כן יש לזכור, שלא כל פסיכולוג מוכשר לעזור לבני זוג להגיע להסכם פיננסי, ויכול להיות שרק מגשר יהיה מסוגל לעשות עבודה זו. למרות האמור לעיל, עורך דין הבקיא בדיני משפחה שמאחוריו מאות תיקים/מקרים, אם הוא בעל אינטואיציה חדה, ואם הוא קשוב, הוא יכול גם כן לייעץ מניסיונו העשיר האם יש תקנה לחיי הנישואין ואם לאו.

   יעוץ גירושין נכון מהו? - אינפוגרפיקה

   באיזה עורך דין לבחור?

   יש בשוק עורכי דין רבים. אילו שיקולים צריכים להניע אתכם בבחירת עורך הדין המתאים לכם?

   1. גודל המשרד – משרדים גדולים מקושרים לרוב עם הצלחה לעומת משרדים קטנים, וכך יוכלו לתת יעוץ גירושין טוב יותר. דרך מחשבה זו יכולה להיות נכונה. אולם במשרד גדול אתם לא תמיד יודעים איזה עורך דין יהיה האחראי על התיק. כמו כן, למשרד גדול יש סיכוי רב יותר להיות לא יעיל בגלל הנהלים הרבים. אם המשרד גדול, יש לו גם אפשרות לעבודה בצוותים רב תחומיים, במידה שהתיק מצריך זאת (למשל, צריך עורך דין פלילי כאשר יש אלימות במשפחה, וצריך עורך דין מסחרי כאשר יש לבני הזוג ממון רב המושקע במספר חברות או מניות). עם זאת, משרד קטן יכול לקבל יעוץ ממשרד שמתמחה בתחום האחר, ובמילא רוב משרדי עורכי דין העוסקים בדיני משפחה הם קטנים.

    פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    2. המחיר – עורך דין יקר בדרך כלל יותר טוב. אך יש לחשוב גם על כמה כסף יש לכם. אם אין לכם הרבה כסף, התשלום לעורך הדין ייקח חלק גדול יותר מכמות הכסף שיש לכם.

    3. הבטחות עורך הדין – מפני שזהו אינטרס עורך הדין שתהיו לקוח שלו, יש להיזהר מהבטחותיו לזכות בתיק או להשיג לכם סכום כסף מסוים. זאת גם במיוחד מאחר שקשה לצפות איך יתפתח המשפט. עורך הדין צריך לומר לכם מהי האסטרטגיה שהוא מתכנן, וכך תוכלו להעריך את טיבו ואת סיכויי ההצלחה.

    4. שימו לב לאופן בו נראה המשרד. משרד מסודר משמע התיק שלכם יהיה מוסדר. משרד מבולגן התיק שלכם מבולגן .

    5. בררו האם עורך הדין שלכם עובר השתלמויות מידי שנה. אתם לא רוצים עורך דין שתחום כה מורכב של דיני משפחה שלא התעדכן בפסיקה ובחקיקה בשנה האחרונה. השינויים הם אדירים.

    6. וודאו כי חלק מהסכום של שכר הטרחה ניתן לשלם בתשלומים, גם אם זה בשיקים מראש או בכרטיס אשראי מראש. עורך דין המקבל מידי חודש כסף מלקוח שלו (גם אם זה סכום לא גדול) עובד טוב יותר מעורך דין הגובה את כל שכר הטרחה בהתחלה וכעבור שנה שנתיים של ניהול תיק שכח את טענו המתוק של שכר הטרחה שקיבל בהתחלה ומבקש לגמור את התיק כמה שיותר מהר גם על חשבון טובת הלקוח שלו.

    אינטרס העורך הדין שתהיו לקוח שלו, יש להיזהר מהבטחותיו לזכות בתיק או להשיג לכם סכום כסף מסויםיעוץ גירושין – לסיכום

    יעוץ גירושין הוא דבר חשוב מורכב. חשוב לשמוע את כל העצות וההמלצות ואז להחליט על דעת עצמכם לאיזה עורך דין לפנות. תשימו לב לכימיה שיש לכם עם מי שנתן לכם יעוץ גירושין ותשאלו את עצמכם אם יש לו אינטרס נסתר. כך תוכלו להגיע להחלטה הטובה ביותר עבורכם".

    חשוב לי להדגיש את נחיצותו של עורך הדין כבר מההליך הראשון בגירושין. עורך דין מקצועי ואחראי אמור להנחות אתכם החל מהרגע הראשון, ולהמליץ לכם האם כדאי לפנות לכיוון של תביעות משפטיות או לכיוון של גישור ופשרה, וכן האם להגיש תביעת גירושין ברבנות או תביעת גירושין בבית המשפט לענייני משפחה.

    יעוץ גירושין - שאלות נפוצות

    האם כדאי לפנות ליעוץ גירושין עוד לפני שבכלל החלטנו להתגרש?

    הכנה נכונה ומוקדמת תעזור לכם להגיע להחלטה הנכונה ואולי אף תחסוך מכם עוגמת נפש והוצאות משפטיות. גם אם אתם רק שוקלים להתגרש, זה הזמן לשמוע איש מקצוע. יתכן שהוא יצליח לגשר, לפשר ולהשלים ביניכם עוד בטרם החלו הליכי הגירושין.

    יש לנו חברים טובים שהתגרשו לאחרונה. כדאי ללכת אליהם ליעוץ גירושין?

    חשוב לדעת כי כל מקרה גירושין הוא ייחודי, עם המאפיינים שלו. לפעמים יעוץ גירושין על סמך ניסיון אישי של חבר, שכן או בן דוד, לא רק שאינו עוזר, אלא ההפך. יכול להטעות ולהזיק להליך הגירושין שלכם.

    מה הכוונה ביעוץ גירושין? רק לעורך דין לענייני גירושין?

    הליך הגירושין מורכב מהיבטים רבים: פסיכולוגיים, כלכליים ורגשיים. מומלץ להיעזר ביעוץ לא רק באספקט המשפטי, אלא אף ביעוץ זוגי, יעוץ פסיכולוגי לילדים אם קיים צורך, גישור ועוד. כל יעוץ מקצועי, יעזור לכם לצלוח את ההליך בהצלחה.

    אנו כבר בעיצומו של הליך הגירושין. האם עדיין יעוץ גירושין הוא רלוונטי?

    צריך לזכור שזה לא נגמר עד שזה לא נגמר. בכל שלב בהליך ניתן לתקן, ניתן לשנות וניתן לשפר. לכן לא משנה באיזה שלב אתם, יעוץ גירושין עשוי בהחלט לעזור לכם לקראת השלב הבא ולנסות לשפר את מה שהשגתם בשלבים הקודמים.

    *אין בתוכן דלעיל ובאתר ToDivorce בכלל משום המלצה משפטית, ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי. כל העושה שימוש במידע עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו.

    לייעוץ ראשוני חייג 077-9969183 (זמינות 24 שעות)
    פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

     מדריך משפטי למתגרש