לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

רשלנות רפואית בניתוחים

h

רשלנות רפואית בניתוחים

עורכי דין העוסקים ברשלנות רפואית, מטפלים בתביעות רבות, אשר חלקן מוגשות בשל רשלנות רפואית בניתוחים.

ניתן לחלק פסקי דין רשלנות רפואית למקרים של רשלנות בניתוחים דחופים ולמקרים של רשלנות בניתוחים שאינם דחופים, למשל ניתוחים אסתטיים.

כאשר מדובר על ניתוח חירום, עלול הצוות הרפואי לעשות טעויות בטיפול הנובעות מלחץ והן אינן יוגדרו, בהכרח כחורגות מסטנדרט הטיפול הסביר, בשל הנסיבות בהן בוצעו. אולם, אותן טעויות בניתוח אסתטי, יכולות להיחשב כרשלנות רפואית, היות שהצוות הרפואי, אינו פועל תחת לחץ.

ניתוחים אסתטיים נקבעים זמן רב מראש ועל כן, מאפשרים לרופא לתת טיפול רפואי בסטנדרט סביר.

רשלנות רפואית בניתוח, יכולה להתרחש בכל שלב של הניתוח: בעת מתן הסבר למנותח, בשלב ההכנה לניתוח, בזמן הניתוח עצמו ובמעקב הרפואי לאחריו.

מתי מתרחשת רשלנות רפואית בניתוח?

רשלנות בניתוח יכולה לקרות הן כאשר מדובר בניתוח חירום דחוף והן כאשר מדובר בניתוח אסתטי, אשר נקבע מראש.

קריאת פסקי דין רשלנות רפואית תלמד אותנו כי בתי המשפט נוטים להטיל אחריות נזיקית בעיקר במקרים של ניתוחים אסתטיים ופחות בניתוחים רפואיים דחופים.

הסיבה לכך פשוטה: כאשר מדובר בניתוח חירום הנועד להציל את חיי המטופל, נמצא הצוות הרפואי בלחץ גדול מאוד. לעומת זאת, ניתוח אסתטי הוא פרוצדורה הנקבעת מראש ואינה נעשית בשל דחיפות רפואית.

ישנם מקרים שונים של רשלנות רפואית בניתוח, למשל, אי הסכמה מדעת. זהו מצב שבו לא מילא הרופא את חובת ההסבר למטופל. לעיתים, המנותח לא קיבל הסבר מלא על הניתוח והשלכותיו ובמקרים אחרים, הרופא לא ווידא כי המטופל מבין את ההסבר.

דוגמא נוספת לרשלנות בניתוח, היא מחדלו של הרופא לבצע בדיקות מקדמיות לניתוח, אשר משפיעות על אופן ביצוע הניתוח, חומרי ההרדמה, תרופות וכיו”ב.

פיצוי כספי לנפגע

הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח, נעשית באמצעות עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית. אם הנך שוקל להגיש תביעה, חשוב מאוד שתפנה אך ורק אל עורכי דין בישראל מומחים בתחום זה, על מנת שתקבל ייעוץ משפטי מקצועי.

במסגרת פסקי דין רשלנות רפואית, ניתן לראות כי בתי המשפט פוסקים לנפגעים, פיצויים כספיים גבוהים. אלו כוללים:

1. פיצוי בגין נזק מיוחד : פיצוי זה נועד לכסות את הנזק שנגרם לתובע, עד למועד הגשת התביעה, למשל הוצאות רפואיות.

2. פיצוי בגין נזק כללי : ראש נזק זה, מתייחס לנזק העתידי של התובע, ממועד הגשת התביעה והלאה.

3. רכיבי הנזק : הנזק הכללי המהווה את החלק הארי של הפיצוי, כולל רכיבים רבים, כדוגמת אובדן יכולת השתכרות, הוצאות רפואיות, כאב וסבל וכיו”ב.

עורכי דין העוסקים ברשלנות רפואית, ינסחו את כתב התביעה באופן שיכלול את כל הנזקים שנגרמו לתובע, כתוצאה מן הרשלנות בניתוח.

חוות דעת מומחה רפואי

על פי החוק, לא ניתן להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית, ללא חוות דעת של מומחה רפואי. על כן, משרד עורכי דין, המטפל בתביעת רשלנות רפואית, יפנה אל מומחה אשר יכתוב חוות דעת לבית המשפט.

המומחה מבסס את חוות דעתו על סמך התיעוד הרפואי של התובע וכן על סמך בדיקה רפואית של התובע, המעידה על מצבו כיום.

הנתבע, מגיש חוות דעת רפואית מטעמו, אשר תסתור באופן מלא או חלקי, את חוות הדעת של התובע.

רשלנות רפואית בניתוח יכולה לקרות בכל שלב של הניתוח ובסוגים שונים של ניתוחים: רפואיים או אסתטיים. אם נפגעתם מרשלנות בניתוח, יש לפנות אל עורך דין העוסק ברשלנות רפואית, לשם הגשת תביעה.

עו"ד לימור מסר: "תחושת האחריות כלפי לקוח שפנה אליי לצורך ייצוג משפטי בהליך גירושין והפקיד בידי את האינטרסים החיוניים ביותר שלו היא "כוכב הצפון" שמנחה אותי לכל אורכו של ההליך המשפטי. הניסיון שרכשתי במהלך השנים הרבות שאני עוסקת בייצוג בהליכי גירושין מאפשרים לי לנווט את הלקוח לאורך ההליך עד לסיומו בתוצאה משפטית מיטבית, שתאפשר לו לשים את הליך הגירושין מאחוריו, ולצאת לדרך חדשה"
פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: גביע.אין במאמר זה ובאתר רוצה להתגרש בכלל משום המלצה, דעה משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; יחד עם זאת, התוכן באתר רוצה להתגרש לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש להבין שמידע משפטי מטבעו מתיישן. מבקר שבוחר להסתמך על האמור באתר רוצה להתגרש עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!
2 h
פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: רכב.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים 2, תל אביב טלפון: 077-9974772
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

מידע חשוב נוסף