עורך דין רוצה להתגרש todivorce
עורך דין רוצה להתגרש todivorce
עו"ד לימור מסר
פנייה לייעוץ אישיפרטי יצירת קשר:

הצפירה 19,
תל אביב 6777923

טלפון: 077-9969183

מדריך משפטי למתגרש

רשלנות רפואית בהריון

רשלנות רפואית בהריון

גישת בתי המשפט לעוולת הרשלנות הרפואית, היא מחמירה מאוד. כאשר בתי המשפט מקבלים את תביעת הנפגע, הם פוסקים לו פיצוי כספי גבוה, אשר מטרתו היא לפצות את התובע על נזקיו וכן, לעודד שמירה על סטנדרט טיפול טוב.

ככל שהנזק שגרמה הרשלנות, חמור יותר, כך נתפס המעשה כחמור יותר והפיצוי שנפסק, יהיה בהתאם.

למרבה הצער, רשלנות רפואית גורמת לטרגדיות קשות מאוד ובמיוחד, כאשר מדובר על רשלנות רפואית בהריון.

בישראל, מוגשות לא מעט תביעות בשל רשלנות רפואית בהריון וישנה חשיבות רבה כי כל נפגעת תגיש תביעה. מעבר למימוש זכותה כנפגעת, הגשת תביעה, ממשיכה ליצור הרתעה בקרב רופאים ומוסדות רפואיים, להקפיד על מתן טיפול רפואי נאות.

רשלנות רפואית בהריון יכולה להתרחש עקב אבחון מאוחר של בעיה רפואית, למשל, רעלת הריון. לעיתים, למרות כי המטופלת דיווחה על היסטוריה רפואית, לא נשלחה לבדיקות המתאימות ומחדל זה גרם לנזרים לעובר.

פסקי דין רשלנות רפואית העוסקים ברשלנות בזמן הריון, מבקשים לפצות את התובעים ולהרתיע מפני מתן טיפול רשלני.

רשלנות רפואית בהריון

כל אדם אשר נפגע בשל רשלנות רפואית, חווה סבל רב, הן פיזי והן נפשי. כאשר מדובר על רשלנות רפואית בהריון, קשה לדמיין את עוגמת הנפש שחווה האישה ובן זוגה.

אבחון מוקדם ונכון של בעיה במהלך ההריון, יכול למנוע את מרבית הנזקים הנגרמים לאישה ולעובר.

מומים קשים וטרגיים, נכויות שונות ואף מותו של העובר – כל אלו ניתן למנוע על ידי מתן טיפול רפואי סביר.

ישנם פסקי דין רשלנות רפואית של מומים אשר נגרמו עקב אבחון מאוחר של בעיה רפואית. זאת למרות כי התובעת, המטופלת, דיווחה על סימפטומים שונים.

מקרה אחר – אבחון שגוי אשר הוביל למתן טיפול לא מתאים, גרם לנזק, אשר לא היה קורה לו היה הרופא מאבחן נכון את הבעיה.

רעלת הריון

אחד המקרים הנפוצים של רשלנות רפואית בהריון, הוא כאשר האישה סובלת מרעלת הריון, אך הרופא המטפל בה, אינו מאבחן את הבעיה בזמן.

בכל בעיה רפואית, אבחון מוקדם הוא חיוני לפתרון אך במקרה של רעלת הריון, מדובר בהכרח. כל איחור באבחון, יכול להוביל למותו של העובר.

לתופעה זו של רעלת הריון, יש סימפטומים רבים, כך שהרופא הסביר יכול לאבחן את הרעלת ובקלות. למרות זאת, פסקי דין רשלנות רפואית העוסקים בעניין זה, מראים כי הנתבעים, לא נתנו את תשומת הלב הדרושה לסימפטומים הללו.

בחלק מן המקרים, המטופלת אף הפנתה את תשומת לבם לכך כי היא סובלת מתופעות שונות, אך במקום לנהל מעקב רפואי צמוד, נשלחה המטופלת לדרכה.

התוצאה במקרים הללו – מות העובר.

את בהריון? נקטי בכל אמצעי הזהירות!

בשל תוצאותיה הטרגיות של רשלנות רפואית בהריון, כפי שניתן לראות פסקי דין רשלנות רפואית, חשוב מאוד לנקוט בכל אמצעי הזהירות.

אלו יקטינו משמעותית את הסיכוי כי תתרחש בטיפול, רשלנות רפואית:

  1. בחירת הרופא שלך : אל תקלי ראש בחשיבות בחירת הרופא שלך. קבלי המלצות מחברות ובנות משפחה ובחרי את הרופא הטוב והמקצועי ביותר.
  2. חוות דעת שנייה : ניתן למנוע רשלנות רפואית, על ידי קבלת חוות דעת נוספת. נשלחת לבדיקות וקיבלת אבחנה? עשי את אותן הבדיקות שוב, אצל רופא אחר וקבלי חוות דעת נוספת.
  3. שאלי שאלות : זכותך המלאה כמטופלת, לשאול שאלות ולהבין היטב כל דבר הקשור לבריאותך ולבריאות העובר. פני בכל בעיה או שאלה אל הרופא.
  4. היסטוריה משפחתית : ספקי לרופאים המטפלים בך את כל האינפורמציה הרפואית, לרבות ההיסטוריה הרפואית המשפחתית: מחלות, אלרגיות וכיו”ב.
  5. ספרי על כל שינוי : מטבע הדברים, גופך משתנה בתקופת ההריון, אך תופעות חדשות ובמיוחד אם הן מחמירות, דורשות דיווח מידי לרופא.

פסיקת פיצוי לנפגעים

פסקי דין רשלנות רפואית, במסגרתם, הטיל בית המשפט, אחריות על הנתבע בגין רשלנות רפואית בהריון, מבקשים בפסיקתם, להשיג שתי מטרות.

הראשונה והמרכזית היא כמובן פיצוי התובעים. כאשר רשלנות רפואית בהריון, גרמה למומים קשים בעובר או למותו, הפיצוי הכספי לעולם לא יוכל לפצות את הכאב. אולם, פסיקתו של בית המשפט, תסייע כלכלית לתובעים ועזרה זו היא חשובה מאוד.

המטרה השנייה היא להרתיע מפני טיפולים רשלניים. בתי המשפט מבקשים לצמצם את מקרי הרשלנות הרפואית ולעודד שמירה על סטנדרט טיפול טוב ושמירה על חובת הזהירות של המטופל כלפי מטופליו.

רשלנות רפואית בהריון גורמת לנזקים קשים מאוד לאם ולעובר. לעיתים, הרשלנות אף מובילה למות העובר. אחד המקרים השכיחים של רשלנות רפואית בהריון הוא אבחון מאוחר של רעלת הריון. הגשת תביעה חשובה מאוד הן לשם קבלת הפיצוי והן לשם הרתעה.

*אין בתוכן דלעיל ובאתר רוצה להתגרש בכלל משום המלצה משפטית, ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי. כל העושה שימוש במידע עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו.

 

לייעוץ ראשוני חייג 077-9969183 (זמינות 24 שעות)
פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

מדריך משפטי למתגרש