עו
עו
פנייה לייעוץ אישיפרטי יצירת קשר:

הצפירה 19,
תל אביב 6777923

טלפון: 077-9969183

מדריך משפטי למתגרש

פתיחת תיק גירושין ברבנות תל אביב

כיצד מקבלים את ההחלטה להתגרש? איך אפשר לדעת שקיבלנו את ההחלטה הנכונה? האם מיצינו את כל מה שניתן לעשות לפני ההחלטה להתגרש? כל הפרטים על בית הדין הרבני בתל אביב, וגם מבחר עצות מועילות שיסייעו לכם לגבש את ההחלטה האם להתגרש או לא.

פתיחת תיק גירושין ברבנות תל אביב

לעיתים נדמה כי כאשר שיעור הגירושין הולך ועולה, עולה בחלקנו השאלה “אולי באמת זה הפיתרון?” אנו קוברים את המחשבה הזו לעוד שנה, עוד שנתיים עד שנתקלים בה שוב, ועדיין אין אנו בטוחים שגירושין הם הצעד הנכון ביותר. כיצד נדע? בסופו של דבר מדובר בהחלטה אישית, אולם כן בחרנו מספר סיטואציות ותחומים הנוגעים לשאלה זו, להתייחס אליהם בכתבה שלפניכם, ולסייע לכם בתשובה לשאלה זו.

קודם כל – כל הפרטים על בית הדין הרבני בתל אביב

קבלת קהל: בימים א-ה, בין השעות 8:30 עד 13:30, פרט לערבי חג ומועדי ישראל.
כתובת: דוד המלך 33, ת”א-יפו
טלפון: 5889*
פקס:  03-6963997

שלום בית כערך ראשי ברבנות

כאשר זוג מעוניין להתגרש והוא פונה לרבנות, הצעד הראשון שברוב המקרים ייעשה הוא ניסיון לשלום בית. ערך שלום הבית הוא אחד הערכים העיקריים ברבנות, ואם לא מדובר במקרה קיצוני של פגיעה חלילה, כן ייעשה ניסיון לשלום בית על מנת לגשר על הפערים. כיום ניתן לנסות ולעשות שלום בית באמצעות טיפול זוגי ושאר מסגרות, אין זה חייב לקרות ברבנות, הכוונה היא כרעיון. האם ניסיתם הכל? האם מיציתם את האפשרויות לשלום בית? ולו רק על מנת שתוכלו להיות שלמים יותר בהחלטתכם ולדעת שמבחינתכם, לחלוטין עשיתם הכל.

פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

התעללות ופגיעה פיזית / נפשית

מתי לא צריך לעשות הכל? במקרים של התעללות, פגיעה פיזית / נפשית. במקרה בו אחד מבני הזוג סובל מהתעללות פיזית או נפשית, או פגיעה ממושכת, פיזית או נפשית, בהחלט יש להתרחב מהפוגע או הפוגעת ולהתחיל בהליך גירושין.

באיזו מידה שיקולים כלכליים על הפרק?

  • פעמים רבות אנו שומעים על שיקולים כלכליים כעיקריים בנושא גירושין.
  • חלק מהאנשים חוששים מההוצאות העצומות שעשויות להיות בהליך הגירושין, חלקם חוששים מהחיים לאחר הגירושין וכיצד יחזיקו מעמד לבד מבחינה כלכלית.
  • אנו לא “נכנסים” לכם לתוך השיקולים, אבל כן מבקשים להציג פרספקטיבה נוספת.
  • במידה ותבחרו לא להתגרש רק בגלל שיקולים כלכליים, סביר להניח שלא תהיו שלמים עם זה, מכיוון שמדובר בסיבה “טכנית” בגלל החלטתם לא להתגרש, ולא סיבה מהותית.
  • אם היחסים עלו על שרטון ואין כל סיכוי לשפר אותם, הישארות יחד רק בגלל פחד מקושי כלכלי תהפוך אתכם לאומללים.
  • באותה נשימה כן חשוב לציין כי שיקול כלכלי הוא בהחלט לגיטימי, אף אחד מאיתנו לא רוצה להיות עני וערירי, ולכן ההמלצה במקרה הזה היא להתייעץ עם איש מקצוע, עורך דין המתמחה בגירושין, לפני ההחלטה אם להתגרש או לא, איך להתגרש ומתי, על מנת להבין טוב יותר מה עומד מולכם, מה האפשרויות שלכם, מה העלויות וכיצד עשויים להיראות החיים שלכם לאחר הגירושין, מבחינה כלכלית.

ומה עם הילדים?

  1. אחד השיקולים העיקריים אשר מונעים אנשים מלהתגרש הוא הפחד מלפגוע בילדים. חלק מהאנשים ממשיכים לקיים משק בית משותף ללא זוגיות, חלק מקיימים זוגיות חלקית מול הילדים, ובכל מקרה, כולם נפגעים.
  2. אנו לא אומרים לכם לא להתחשב בילדים, לחלוטין כן! אולם כדאי גם לראות את הצד השני – בני זוג שאינם מקיימים מערכת יחסים זוגית תקינה ביניהם, ונשארים ביחד “בשביל הילדים”, מה הם באמת מראים לילדים? האם הילדים יכולים לקבל דוגמא לגבי מערכת יחסים טובה מהי?
  3. ניתן להתגרש ולתת לילדים דוגמא טובה וראויה של גירושין מכובדים, שנעשים מתוך כבוד, שיתוף פעולה והרמוניה. נשמע מופרך? זה לחלוטין אפשרי. סביר להניח כי לא בטוח שהילדים ירצו לחיות בבית בו ההורים לא חברים, לא מדברים, רבים וצועקים זה על זה. ייתכן ומה שעבורכם נתפש כפגיעה בילדים, עבורם ייחווה כסיום של פרק לא פשוט בחייהם.
  4. אם הם מספיק גדולים, מומלץ כמובן לשוחח על הדברים באופן פתוח, ולתת לילדים את ההרגשה שלא משנה מה, אתם תמיד כאן בשבילם.

ההחלטה להתגרש אינה החלטה קלה כלל וניתן להתלבט לגביה זמן רב, ולו רק בשל הקושי והאחריות אשר עומדת מאחורי ההחלטה, לכאן או לכאן. היעזרו באנשי מקצוע, במשפחה ובחברים, ובעיקר סימכו על עצמכם, ועל מה שאתם מרגישים, ועשו כל שביכולתם לייצר לעצמכם עתיד מוצלח יותר, ביחד או לחוד.

*אין בתוכן דלעיל ובאתר רוצה להתגרש בכלל משום המלצה משפטית, ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי. כל העושה שימוש במידע עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו.

 

לייעוץ ראשוני חייג 077-9969183 (זמינות 24 שעות)
פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

מדריך משפטי למתגרש