לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

מתי להתגרש? שאל את עצמך את השאלות הבאות ודע את התשובה

h

זוגות רבים שחווים משבר בחיי הנישואין מגיעים לשלב בו הם שואלים את עצמם - האם כדאי להמשיך יחד או להתגרש. במאמר הנוכחי אעלה מספר שאלות שכדאי לכם לשאול את עצמכם לפני שאתם מחליטים להתגרש.

מתי להתגרש? שאל את עצמך את השאלות הבאות ודע את התשובה

הרקע לגירושין – אירוע חד פעמי או הצטברות?

ניתן לחלק את המשברים בחיי הנישואין לשני סוגים עיקריים: הראשון – משבר פתאומי בעקבות אירוע כלשהו, והשני – הצטברות הדרגתית של כעסים, מריבות או תחושת מיצוי.

כשמדובר במשבר פתאומי בעקבות אירוע, עליכם לשאול את עצמכם: האם האירוע הוא חד פעמי או שהוא עלול לחזור על עצמו? האם האירוע הוביל אתכם לנקודת אל-חזור או שניתן עדיין לשקם את היחסים שלכם?

לעומת זאת, כשמדובר בהידרדרות ממושכת של הקשר ביניכם, השאלה שצריכה להישאל היא: האם זה נגמר, או שניתן עדיין להשיב את האהבה או לפחות את החיבה ההדדית?

בגידה חד פעמית או רומן מתמשך?

פעמים רבות המשבר בחיי הנישואין נובע מבגידה של אחד מבני הזוג. שאלו את עצמכם: האם מדובר במעידה חד פעמית או בכמה בגידות? האם מדובר בבגידה שנשאה אופי מיני בלבד או ברומן אהבים מתמשך?

במקרים רבים, בני זוג סולחים על מעידה חד פעמית ולא מפרקים בגללה את החבילה. אך אתם צריכים לשאול את עצמכם: האם אנחנו מסוגלים להשיב את האמון בבן הזוג? האם אנו מאמינים לו שלא יעשה זאת שוב? ולא פחות חשוב: האם אנחנו בכלל מעוניינים בשיקום הנישואין?

האם כדאי להציל את הנישואין בשביל הילדים?

במידה ויש לכם ילדים, הסיפור מורכב אף יותר. ילדים רבים סובלים מקשיים בעקבות גירושין, ועליכם לחשוב היטב האם לא יצא שכרכם בהפסדכם.

חשוב להדגיש: הקשיים של הילדים אינם מצדיקים חיי נישואין שכרוכים בסבל מתמשך. אך עליכם לשאול את עצמכם עד כמה באמת חמור המשבר שלכם והאם המשך הנישואין שלכם אכן יהווה סבל מתמשך.

איך תסתדרו אחרי הגירושין?

גם אם הגעתם למסקנה שלא טוב לכם בזוגיות ושהנישואין שלכם כושלים, עליכם לחשוב היטב האם האלטרנטיבה עדיפה.

שאלו את עצמכם: האם הגירושין יעשו לנו טוב? האם נסתדר עם הבדידות? האם ניתקל בקשיים במציאת בן זוג חדש?

מלבד זאת, יש להביא בחשבון את השיקול הכלכלי. בני זוג שמנהלים חיים משותפים חוסכים בהוצאות מהרבה בחינות, ופרידה עלולה להכביד מאד את נטל ההוצאות.

למשל – כאשר יש לכם דירת מגורים משותפת: כל עוד אתם גרים בה ביחד, יתכן שהיא נותנת מענה עבור הדרישות שלכם. אך מה יקרה כאשר תחלקו את הרכוש לאחר הגירושין? האם שוויה של חצי דירה יספיק עבור קורת גג ראויה לכל אחד מכם?

חישבו היטב האם מצבכם הכלכלי מאפשר לכם לחיות לבד והאם האלטרנטיבה של הגירושין אינה גרועה יותר מהאפשרות של שיקום חיי הנישואין.

האם להתגרש מיד או לחכות לזמן מתאים?

במידה והחלטתם שאין מנוס מלפרק את החבילה, חישבו עם עצמכם מהו הזמן האופטימלי עבורכם להתגרש ואל תמהרו להתגרש מתוך תחושת דחיפות ובהילות.

לפעמים מוטב לדחות את הגירושין למועד מאוחר יותר ובינתיים להכין את הקרקע עבור הליכי הגירושין ועבור החיים שאחרי הגירושין.

בשורה התחתונה

גם אם אתם בעיצומו של משבר עמוק בחיי הנישואין, לא בטוח שגירושין הם הפתרון. גירושין אינם דבר פשוט, וכדאי לכם לחשוב גם על האופציה של שיקום חיי הנישואין.

במאמר הנוכחי הצגתי כמה שאלות וכיווני מחשבה שכדאי לחשוב עליהם לפני שמחליטים להתגרש. נסו לענות לעצמכם על השאלות הללו, ועל ידי כך לגבש את החלטתכם בצורה מושכלת.

עו"ד לימור מסר: "תחושת האחריות כלפי לקוח שפנה אליי לצורך ייצוג משפטי בהליך גירושין והפקיד בידי את האינטרסים החיוניים ביותר שלו היא "כוכב הצפון" שמנחה אותי לכל אורכו של ההליך המשפטי. הניסיון שרכשתי במהלך השנים הרבות שאני עוסקת בייצוג בהליכי גירושין מאפשרים לי לנווט את הלקוח לאורך ההליך עד לסיומו בתוצאה משפטית מיטבית, שתאפשר לו לשים את הליך הגירושין מאחוריו, ולצאת לדרך חדשה"
פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: בית.אין במאמר זה ובאתר רוצה להתגרש בכלל משום המלצה, דעה משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; יחד עם זאת, התוכן באתר רוצה להתגרש לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש להבין שמידע משפטי מטבעו מתיישן. מבקר שבוחר להסתמך על האמור באתר רוצה להתגרש עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!
2 h
פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: גביע.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים 2, תל אביב טלפון: 077-9974772
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

מידע חשוב נוסף