לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

מתי כבר אין מקום להתלבט – וחובה להתגרש!

h

גירושין אינם דבר פשוט, בפרט כשיש ילדים לבני הזוג, אך לעתים אין ברירה וחייבים לפרק את החבילה. הרקע לגירושין יכול להיות מגוון; לפעמים מדובר בחוסר התאמה, לפעמים בבגידה של בן/בת הזוג ולפעמים באלימות או השפלה כלפי בן/בת הזוג. מתי כדאי לשקול ברצינות גירושין?

לפעמים הסיבה לגירושין אינה מעשה חמור של בן/בת הזוג אלא זה פשוט נגמר. הזמן עושה את שלו, והרגשות בין בני הזוג נמוגו. אין טעם למשוך קשר חסר כל רגש.

סיבה אחרת יכולה להיות – חוסר התאמה מהותי ומובנה בין הצדדים. לעתים חוסר ההתאמה מתגלה לאחר זמן מה, ולעתים הוא כבר התגלה מיד אחרי החתונה ורק בגלל אי הנעימות מהסביבה והחשש מפני ‘מה יגידו’ הנישואין נמשכו ונגררו.

כשבן/בת הזוג בגד/ה בך צריך לשקול ברצינות להתגרש

אחת הסיבות הנפוצות לגירושין היא בגידה של בן/בת הזוג. הכאב של הנבגד/ת הוא עצום, הפגיעה באמון של הנבגד/ת היא לפעמים בלתי ניתנת לאיחוי.

המקרה החמור של בגידה הוא ניהול רומן קבע ומתמשך עם מאהב/ת. במקרה כזה גירושין הם דבר מתבקש בהחלט.

המקרה ה’פחות חמור’ הוא מה שמכונה בסלנג ‘מעידה חד פעמית’. “הוא בסך הכל שתה בירה עם חברים, היה שתוי מאד, ואז ‘התפלק’ לו עם מישהי…”

גם במקרה של ‘מעידה חד פעמית’ אין להקל ראש בכלל. יתכן שאפשר לנסות את האופציה של ייעוץ זוגי אבל מניסיוני, לא אחת נבגדים שוקלים ברצינות את האופציה של גירושין.

מאמרים פופולריים נוספים: ◄ סטטיסטיקה של גירושין ◄ היום שאחרי הגירושין ◄ חלוקת הרכוש בין בני-זוג

במקרה של אלימות פיזית או נפשית אין מה להתלבט!

לצערנו אנחנו שומעים על מקרים רבים של אלימות במשפחה. אלימות לא חייבת להתבטא בהכאה פיזית, אלא יכולה לבוא לידי ביטוי באלימות נפשית. יחס משפיל ופוגעני כלפי בן/בת הזוג עלול להשפיע חמורות על הנפש וההשלכות לטווח הארוך עשויות להיות מסוכנות בהרבה מהכאה פיזית.

ככלל, אדם אלים לא משתנה. אדם שמסוגל להרים יד על בן/בת הזוג שלו/ה או להשפיל ולפגוע בו/ה, לא יהפוך את עורו בעקבות שיחה עם יועץ זוגי.

עם כל הצער שבדבר ולמרות הפחד מלהתגרש, במקרה של אלימות פיזית או נפשית אין מנוס מלשקול ברצינות רבה גירושין. כמה שהדבר כואב לפעמים צריך לעשות ניתוח.

גם כאשר יש ילדים לבני הזוג, אין זה מהווה סיבה לוותר על גירושין. מומחים אומרים שהורים מסוכסכים שמתווכחים ורבים הרבה לעיני הילדים, מזיקים לנפש הילד הרבה יותר מאשר הורים גרושים שחיים כל אחד בנפרד. קל וחומר במקרה שאחד מההורים מושפל או מוכה שבוודאי שיש לכך השלכות חמורות על נפש הילד.

לקריאה נוספת:

להתגרש או לא? מדריך למתלבט/ת

כיצד תתמודדי עם בעל/גרוש שמסרב לשלם מזונות? מדריך מקוצר

בעלך מכה אותך? הוא ישלם על זה ביוקר (גם בכסף)!

בעלך בגד בך? האם ניתן לתבוע את המאהבת?

בעלך בוגד בך? כיצד עלייך לפעול?

עו"ד לימור מסר: "תחושת האחריות כלפי לקוח שפנה אליי לצורך ייצוג משפטי בהליך גירושין והפקיד בידי את האינטרסים החיוניים ביותר שלו היא "כוכב הצפון" שמנחה אותי לכל אורכו של ההליך המשפטי. הניסיון שרכשתי במהלך השנים הרבות שאני עוסקת בייצוג בהליכי גירושין מאפשרים לי לנווט את הלקוח לאורך ההליך עד לסיומו בתוצאה משפטית מיטבית, שתאפשר לו לשים את הליך הגירושין מאחוריו, ולצאת לדרך חדשה"
פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: מטוס.אין במאמר זה ובאתר רוצה להתגרש בכלל משום המלצה, דעה משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; יחד עם זאת, התוכן באתר רוצה להתגרש לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש להבין שמידע משפטי מטבעו מתיישן. מבקר שבוחר להסתמך על האמור באתר רוצה להתגרש עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!
2 h
פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: לב.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים 2, תל אביב טלפון: 077-9974772
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

מידע חשוב נוסף