ToDivorce_MainPic רוצה להתגרש
ToDivorce_MainPic רוצה להתגרש
פנייה לייעוץ אישי  פרטי יצירת קשר:

  יגיע כפיים 2, בית פיילוט

  ת"א, מיקוד: 6777886

  טלפון: 077-9969183

  מדיניות הפרטיות

  הצהרת נגישות

  מדריך משפטי למתגרש

  להתגרש מפסיכופת – 7 דברים שחשוב לדעת!

  החיים עם בן זוג פסיכופת הם לא קלים, אך הגירושין מפסיכופת הם קשים בהרבה. אין זה אומר שעליכם להימנע מגירושין מפסיכופת, אך עליכם לנקוט משנה זהירות בעת גירושין מפסיכופת, ולדעת את כל הדברים החשובים על גירושין מפסיכופת.

  מה הן נורות האזהרה לכך שבן הזוג שלכם פסיכופת? למה לא כדאי להישאר בנישואין עם בן זוג פסיכופת מתוך הפחד? למה אסור לכם להתגרש לבד מפסיכופת? וכיצד ניתן לנהל הורות משותפת אחרי הגירושין, עם בן זוג פסיכופת?

  תוכן עניינים

  1# נורות האזהרה לכך שבן הזוג פסיכופת

  לרוב נורות האזהרה מבצבצות עוד מתחילת מערכת היחסים, אך הן לא בולטות מספיק כדי לנתק את הקשר, וכך אתם מוצאים עצמכם מחויבים לבן זוג פסיכופת שפוגע וממרר את חייכם בכל דרך אפשרית.

  נורות האזהרה הן רבות ומגוונות. הם מרוכזים בעצמם ובצרכים שלהם, והם לא מגלים אמפתיה כלפיכם או כלפי הילדים. בנוסף הם תמיד יאשימו אתכם, ולעולם לא יגלו חרטה או יקבלו אחריות על עצמם, ואין להם בעיה לשקר כל הדרך לכך.

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   כך הם יכחישו כל האשמה כלפיהם, יקטינו את התחושה שלכם, לאחר מכן יתקפו אתכם ולבסוף יאשימו אתכם. לא מדובר במקרים חד פעמיים, אלא בדפוס חוזר ונשנה שמשאיר אתכם חסרי אונים מולם.

   2# אל תישארו בנישואין עם פסיכופת מתוך הפחד

   אחת הסכנות הגדולות בנישואין עם פסיכופת, היא הפחד הרב מגירושין. הפחד הרב מהגירושין מפסיכופת, גורמים לבני זוג של פסיכופתים, להישאר בתוך מערכת היחסים הרעילה מתוך כורח, לאבד את עצמם לדעת, ולהעמיד את עצמם בפני סיכון גדול מאוד, בפרט כשמדובר בפסיכופת עם נטיות לאלימות פיזית, כלכלית או רגשית.

   3# אל תתגרשו לבד מפסיכופת

   אמנם אסור לכם להישאר בנישואין עם פסיכופת מתוך הפחד, אך כדאי להבין שגם רגע הגירושין עלול להיות מסוכן ביותר, בפרט כשיש סכנה לאלימות. לכן אל תתגרשו לבד מפסיכופת. חשוב שתקיפו את עצמכם במעגל תמיכה רחב.

   פנו לקרובי משפחה שיתמכו בכם נפשית, ולטיפול מתאים שימנע ממצבכם הנפשי להסלים ולסכן את עצמכם. במקרה של איומים מבן הזוג או סכנה לאלימות, חשוב שתפנו למרכזים למניעה ולטיפול באלימות במשפחה, למוקד הסיוע של הרווחה בטלפון 118 או בהודעת טקסט בטלפון 050-2270118, לעמותות השונות המסייעות בטיפול באלימות במשפחה, או למרכזי חירום לנשים נפגעות אלימות.

   4# אסור לכם לערוך הסכם גירושין לבד עם פסיכופת

   אם בחרתם לנסות לערוך הסכם גירושין עם בן זוג פסיכופת, דעו שמדובר במשימה מורכבת מאוד. אמנם במרבית המקרים מומלץ לערוך הסכם גירושין, אך כאשר מדובר בבן זוג פסיכופת שלא יהסס לשקר ולערוך מניפולציות, הסכם הגירושין עלול לקפח את הזכויות שלכם ולפגוע בכם.

   בן הזוג הפסיכופת עלול להשתמש בהסכם רק כדי לעכב את הגירושין, לשקר לגבי הרכוש המשותף, להבריח רכוש מבלי שתדעו על כך, לנסות ללחוץ עליכם לחתום כמה שיותר מהר על הסכם גירושין, מבלי שתעמדו על הזכויות שלכם, ואף לאיים שיסרב לתת גט, אם לא תוותרו על זכויות המגיעות לכם.

   לכן אסור לכם לערוך הסכם גירושין מבן זוג פסיכופת, ללא עורך דין גירושין בעל ידע וניסיון בגירושין, שידע לזהות את המניפולציות, להבין אם יש מקום לערוך את ההסכם או לפנות לערכאה המשפטית המתאימה, ולעמוד על הזכויות שלכם.

   5# ניתן לנהל הורות משותפת עם בן זוג פסיכופת בזהירות רבה

   חשוב להבין שכל עוד ההורה אינו מהווה סכנה לילדיו, סביר להניח שיפסקו להורה זמני שהות עם הילדים. על אף שמדובר במשימה מורכבת ביותר, ניתן לנהל הורות משותפת עם בן זוג פסיכופת. חשוב לנסות להצליח לנהל את ההורות המשותפת הם בן הזוג הפסיכופת, בזהירות רבה, תוך מתן דגש על הימנעות מנפילה למלכודות המובילות אתכם היישר לתוך הסלמת הסכסוך.

   6# חשוב להציב גבולות ברורים לפסיכופת

   על מנת להצליח לנהל קשר בסיסי נדרש עם בן הזוג הפסיכופת, למשל בענייני הילדים, חשוב שתלמדו להציב גבולות ברורים לבן הזוג הפסיכופת. לצורך כך חשוב להימנע מלהתנצח עמו בוויכוחים אליהם הוא מנסה לגרור אתכם, להציב גבול ברור לאופן תקשורת אחד ענייני, או להיעזר בגורם מתווך שימתן את הקשר ביניכם למינימום ההכרחי.

   כך למשל אתם יכולים לצמצם את המפגשים שלכם ככל הניתן על ידי מעברים של הילדים דרך מוסדות החינוך, לקבוע אמצעי תקשורת יחיד ומועדף דרכו תנהלו שיח ענייני בלבד, ולחסום את בן הזוג בשאר אמצעי התקשורת, להיעזר באדם שלישי שיתווך את התקשורת ביניכם ועוד.

   7# אפשר להמשיך הלאה גם אחרי חיים עם פסיכופת

   על אף הקושי הברור והניכר בגירושין מפסיכופת, חשוב לדעת, שבליווי והתמיכה הנכונים, ניתן להמשיך הלאה, גם אחרי חיים עם בן זוג פסיכופת. לשם כך עליכם לאזור כוחות, להיוועץ בגורמים המקצועיים הנכונים, להיות שלמים עם החלטתכם להתגרש, ולהתחיל בתהליך, ויפה שעה אחת קודם.

   *אין בתוכן דלעיל ובאתר ToDivorce בכלל משום המלצה משפטית, ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי. כל העושה שימוש במידע עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו.

   לייעוץ ראשוני חייג 077-9969183 (זמינות 24 שעות)
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מדריך משפטי למתגרש