ToDivorce_MainPic רוצה להתגרש
ToDivorce_MainPic רוצה להתגרש
פנייה לייעוץ אישי



  פרטי יצירת קשר:

  יגיע כפיים 2, בית פיילוט

  ת"א, מיקוד: 6777886

  טלפון: 077-9969183

  מדיניות הפרטיות

  הצהרת נגישות

  מדריך משפטי למתגרש

  כמה זמן לוקח להתגרש? 7 עובדות שחייבים להכיר

  בין אם אתם אחרי שנים של זוגיות או שרק עתה נישאתם, אחרי שהחלטתם להתגרש, אתם רק רוצים לדעת כמה זמן לוקח להתגרש, כדי שתוכלו לשים כבר את הסאגה מאחוריכם, ולהתחיל לחיות מחדש.

  הליך גירושין בבית המשפט או בבית הדין אורך בממוצע מספר שנים, אך האם ההליך יכול להמשך יותר מכך? האם ניתן לנהל הליך גירושין מהיר יותר? ואיך נכון לנהל הליך גירושין מהיר? לפניכם 7 עובדות שאתם חייבים להכיר.

  תוכן עניינים

  1# הליך גירושין בבית המשפט או בבית הדין הרבני אורך בממוצע בין שנתיים לשלוש שנים

  הליך גירושין, של בני זוג שאין ביניהם הסכמה על הגירושין, על חלוקת הרכוש, המשמורת או המזונות יתנהל בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני.

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   הליך הגירושין נפתח בבקשה ליישוב סכסוך, ולאחריה אם הצדדים אינם מגיעים להסכמות, הם יגישו את תביעותיהם וינהלו הליך משפטי מלא. הליך הגירושין המלא כולל הגשת כתבי בית דין, דיונים, עדויות, חקירות ועוד, בכל אחד מהתיקים המתנהלים. לאחר שניתן פסק דין בכל ההליכים, בני הזוג יכולים לסדר את הגט. אם אין הסכמה על הגט, יתנהל גם הליך להוכחת עילת הגירושין.

   כאשר ההליך מתנהל במלואו בערכאות השיפוטיות כפי שתואר לעיל, הוא אורך בממוצע בין שנתיים לשלוש.

   2# הליך הגירושין הארוך ביותר שנרשם בישראל, ארך 33 שנה

   סרבנות גט היא תופעה קשה, שיכולה להאריך את הליכי הגירושין הרבה מעבר לממוצע. הליך הגירושין הארוך ביותר שנרשם בישראל, ארך 33 שנה. ההליך החל כבר בשנת 1989, ואילו הגט ניתן לבסוף רק בשנת 2022.

   במקרה של סרבנות גט, בית הדין הרבני יכול להטיל סנקציות על הסרבן או הסרבנית, על מנת שיתנו את הגט. יחד עם זאת, בית הדין לא יכול לסדר את הגט כל עוד הסרבן לא מסכים בעצמו למתן הגט, וכך הליכי גירושין ללא הסכמה, מועדים לסיכון להיות ארוכים ביותר.

    3# הליך גירושין של אישה בהיריון עלול להתעכב עד לאחר הלידה

   אמנם אין מניעה להתגרש בהיריון על פי ההלכה, אך כאשר האישה בהיריון ואין הסכמה על הגט, בית הדין הרבני נוטה לעכב את הליך הגירושין, לפחות עד לאחר הלידה, ולנסות להשכין שלום בית בתקופת ההיריון, בתקווה שמדובר במשבר חולף.

   4# גירושין ארוכים עולים לכם יותר

   גירושין ארוכים, מביאים עימם עלויות רבות ביותר. הליך משפטי שאורך כשנתיים שלוש, גובה מכם מחיר יקר, כספי ובריאותי.

   עורך דין גירושין שמנהל הליך גירושין מתחילתו ועד סופו, מכין עבורכם את כל כתבי בית הדין, מתייצב לפגישות, מייצג אתכם בדיונים, חוקר עבורכם את העדים ומשקיע מאמצים רבים. עלויות שכר טרחתו, הן בהתאם יקרות יותר ולרוב רק מתחילות בסך של כ-40,000 ₪ ויותר, בהתאם לכמות התיקים ומורכבותם.

   בנוסף, המחיר הבריאותי של ניהול הליך פרידה במשך מספר שנים, הן רבות. קשה מאוד להתחיל לשקם את עצמכם כל עוד אתם נמצאים בתוך תהליך הגירושין, והשיקום האמיתי מתחיל רק לאחר ששמתם את ההליך המשפטי מאחוריכם. גם הילדים שלכם סובלים יותר מגירושין ארוכים, שגם נוטים להיות קשים יותר, ושמים אותם בעמדה לא נוחה, בין הוריהם הנאבקים זה בזו.

   5# אם אתם רוצים להתגרש מהר, התגרשו בהסכמה

   אפשר לקצר את הליך הגירושין, וזה תלוי בעיקר בכם. אם תבחרו להתגרש בהסכמה, תוכלו לסיים עם הגירושין תוך זמן קצר ביותר של מספר שבועות או מספר חודשים לכל היותר, ולחסוך גם בכסף ובריאות.

   דעו שבכל רגע במהלך הליך הגירושין תוכלו להגיע להסכמות ביניכם, ולקצר את הליך הגירושין. בכל עת אתם רשאים לערוך הסכם גירושין ולסיים את הליך הגירושין. בנוסף אתם יכולים גם לערוך הסכם גירושין חלקי על הסוגיות לגביהן כבר הגעתם להסכמות, ולהשאיר את ההחלטה בנושאים השנויים במחלוקת לבית המשפט, וכך לקצר את הליך הגירושין הארוך.

   6# גישור גירושין יעזור לכם לערוך הסכם גירושין מיטיב

   בני זוג המצויים בהליכי גירושין, מתקשים פעמים רבות להגיע להסכמות, מה שעלול להוביל אותם מהר מאוד להגיע נהל הליך משפטי ארוך בבית המשפט או בבית הדין.

   עורך דין גירושין שיסייע לכם בהליך גישור גירושין, יעזור לכם לנהל משא ומתן שלא יסלים עד כדי פיצוץ, לחשוב על סעיפים חשובים שאתם חייבים להכניס להסכם הגירושין, להימנע מטעויות בהסכם הגירושין, ולערוך הסכם גירושין מיטיב שיגן עליכם.

    7# כדאי להיזהר מגירושין מהירים מידי

   אם כל הרצון הטוב להתגרש מהר, כדאי להיזהר מגירושין מהירים מידי, וחתימה על הסכם גירושין מקפח. שימו לב שלאחר אישור הסכם הגירושין, לא תוכלו לשנות אותו אלא בנסיבות חריגות, ושמדובר במשימה קשה, שתעלה לכם לא מעט כסף. לכן אל תיחפזו להתגרש מתוך לחץ, אלא התגרשו בזהירות הראויה, רק לאחר שבחנתם היטב שהסכם הגירושין מיטיב עמכם.

   *אין בתוכן דלעיל ובאתר ToDivorce בכלל משום המלצה משפטית, ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי. כל העושה שימוש במידע עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו.

   לייעוץ ראשוני חייג 077-9969183 (זמינות 24 שעות)
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מדריך משפטי למתגרש