לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

כיצד תתמודדי עם בעל/גרוש שמסרב לשלם מזונות? מדריך מקוצר

h

התגרשת ולמרות פסיקת בית המשפט גרושך מסרב לשלם מזונות. לבדך את קורסת תחת הנטל הכלכלי; כיצד עלייך לנהוג ולמי עלייך לפנות? לצערי אמהות רבות מוצאות את עצמן במאבק מול הגרוש שמתחמק מתשלום המזונות. מלבד הכאב הכרוך בעצם פירוק התא המשפחתי, נופל על כתפי האם מאבק נוסף ומיותר על תשלום המזונות לילדים. למי את צריכה לפנות? מה הן זכויותייך? אילו מסמכים עלייך להגיש? על כל אלה ועוד בסקירה הקצרה והתמציתית שלפניכן.

כיצד תתמודדי עם בעל/גרוש שמסרב לשלם מזונות? מדריך מקוצר

הכאב ועגמת הנפש הנלווים לגירושין אינם פשוטים, לפרק משפחה אינו דבר של מה בכך, למרות זאת, מהניסיון שלי בתחום, בהרבה מקרים אמהות לא מחפשות נקמה ומלחמה אלא שלווה ושקט נפשי לילדים. למרבה הצער, גברים רבים מסרבים לשלם את דמי המזונות, ובכך מכניסים אותך למערבולת מיותרת ולא רצויה.

עם זאת, יש בידייך כלים יעילים ומהירים כדי לאכוף את הגבר לשלם את דמי המזונות. לשם כך עלייך לבחור בין שני המסלולים – ביטוח לאומי או הוצאה לפועל.

ביטוח לאומי ישלם לך ישירות את הכסף!

הדרך הקלה היא לפנות לביטוח לאומי בבקשה לשלם לך את דמי המזונות במקום הבעל/גרוש.

היתרון בפנייה לביטוח לאומי הוא שהפנייה אינה כרוכה בתשלום ושאת כל העבודה עושים שם בשבילך. החיסרון הוא שישנם תנאים לזכאות ושבדרך כלל הסכום נמוך מהסכום שנקבע בפסק הדין.

תנאי הזכאות לתשלום על ידי ביטוח לאומי הם שאינך משתכרת מעל לסכום שנקבע בתקנות הביטוח ושאינך מתגוררת עם הבעל/גרוש תחת קורת גג אחת. במידה ויש לך זכאות, ביטוח לאומי ישלם לך במקום הבעל/גרוש מדי חודש, אך עד סכום מסוים שנקבע בתקנות ביטוח לאומי או עד הסכום שנקבע בפסק הדין – הנמוך מבין השניים.

לאחר שהביטוח שילם לך הוא הופך לזרוע המבצעת שלך ומנהל במקומך את ההליכים מול הוצאה לפועל. במידה והביטוח הצליח להוציא מידי הבעל/גרוש את יתרת הסכום – תקבלי אותו מיד כשיגיע לידיו, במידה ולא – תוכלי לגשת בעצמך להוצאה לפועל ולפתוח הליכים כדי לקבל את היתרה.

אכיפה מלאה דרך הוצאה לפועל

הדרך השנייה היא לפנות ישירות לרשות האכיפה והגבייה ולפתוח תיק מזונות.

מבחינה מעשית זה אומר לגשת לאחת מלשכות ההוצאה לפועל, לשלם אגרה, למלא טפסים ולהגיש את פסק הדין שמחייב את הבעל/גרוש במזונות. עלייך מוטל להביא לידי הלשכה את פרטי החייב, הכוללים מספר זהות ופרטי מקום מגורים מעודכן שאליו יישלחו מכתבי ההתראה.

במידה והכל תקין, פקידי הרשות ישלחו מכתב התראה לבעל/גרוש בדרישה לתשלום חוב המזונות בצירוף שובר לתשלום. במידה ועברו 21 יום ממסירת האזהרה ועדיין לא שילם יכולה הרשות לנקוט כנגדו סנקציות שונות, ביניהן: עיקול חשבון בנק ומשכורת, צו עיכוב יציאה מהארץ ואף מאסר בפועל.

היתרון בפנייה ישירה להוצאה לפועל הוא שאת מקבלת את מלוא הסכום שנקבע בפסק הדין. החיסרון, כאמור, הוא שמדובר בניהול של תביעה משפטית הכוללת תשלומי אגרה, המתנה ועמידה בתורים.

כדי להחליט מה עדיף במקרה הספציפי שלך, וכדי לנהל ביעילות את ההליך עם מקסימום הצלחה במינימום זמן, על עורך הדין שלך לבדוק את הפרטים שלך ולהתאים לך את המסלול היעיל והנכון לך.

לקריאה נוספת:

להתגרש או לא? מדריך למתלבט/ת

בעלך מכה אותך? הוא ישלם על זה ביוקר (גם בכסף)!

בעלך בגד בך? האם ניתן לתבוע את המאהבת?

בעלך בוגד בך? כיצד עלייך לפעול?

מתי כבר אין מקום להתלבט – וחובה להתגרש!

עו"ד לימור מסר: "תחושת האחריות כלפי לקוח שפנה אליי לצורך ייצוג משפטי בהליך גירושין והפקיד בידי את האינטרסים החיוניים ביותר שלו היא "כוכב הצפון" שמנחה אותי לכל אורכו של ההליך המשפטי. הניסיון שרכשתי במהלך השנים הרבות שאני עוסקת בייצוג בהליכי גירושין מאפשרים לי לנווט את הלקוח לאורך ההליך עד לסיומו בתוצאה משפטית מיטבית, שתאפשר לו לשים את הליך הגירושין מאחוריו, ולצאת לדרך חדשה"
פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: גביע.אין במאמר זה ובאתר רוצה להתגרש בכלל משום המלצה, דעה משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; יחד עם זאת, התוכן באתר רוצה להתגרש לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש להבין שמידע משפטי מטבעו מתיישן. מבקר שבוחר להסתמך על האמור באתר רוצה להתגרש עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!
2 h
פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: דגל.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים 2, תל אביב טלפון: 077-9974772
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

מידע חשוב נוסף