לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

הליכי גירושין בהסכמה

h

גירושין בהסכמה יכולים לחסוך לכם מכאוב, תסכול וגם לא מעט כסף. למה ואיך? במאמר הבא נסביר מה הם היתרונות של גירושין בהסכמה וכיצד הליך זה עשוי לחסוך הוצאות כבדות.

הליכי גירושין בהסכמה

גירושין בהסכמה חוסכים זמן, כסף והוצאות מיותרות. אך מלבד ההיבטים הטכניים של הליכי גירושין בהסכמה המביאים לכך ששני הצדדים ייצאו לדרך חדשה במהירות, הליכים אלו גם עוזרים ללכידות התא המשפחתי. הליך הגירושין עשוי לפגוע משמעותית במשפחות בעלות ילדים קטנים. ישנם מקרים בהם ההורים מנסים בכל כוחם לשמור את הילדים מחוץ למאבקי הגירושין, אך בפועל הם לא מצליחים לעשות זאת. הסדרי הראייה, המשמורת והמזונות הם נושאים אשר ישפיעו על העתיד של בני הזוג גם אם סיום החיים המשותפים שלהם. מהסיבה הזו כדאי לברר לגבי גירושין בהסכמה ואפילו לבצע מספר ויתורים על מנת לעשות זאת.

הגיע הזמן להיפרד מ”ממירוץ הסמכויות”

יתרון נוסף של הליכי גירושין בהסכמה הוא שהם מבטלים את הצורך במרדף אחר הגשת תביעות לבתי המשפט או בתי הדין הרבניים. עורכי דין גירושין מקפידים להסביר ללקוחות את הנושא של “מירוץ הסמכויות“, משום שמי שאינו בקיא בסעיפי החוק לא תמיד מבין את המשמעות. מירוץ הסמכויות הוא ביטוי שבא לתאר מצב בו כל אחד מהצדדים המתגרשים מקדים את השני בהגשת התביעה. הראשון שמגיש את התביעה מקבל קדימות, קובע את סדר היום ואף מחליט באיזו ערכאה יתנהל המשפט. מצד שני, מירוץ סמכויות זה עשוי להביא להגשת תביעות לא רציונאליות או לבזבוז זמנם של שני הצדדים. על מנת להימנע מכך כדאי להחליט מראש על הליך גירושין בהסכמה.

פנייה לייעוץ אישי


כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: לב.

כיצד מסבירים לילדים את המצב החדש שנוצר?

בני זוג אשר אינם יודעים כיצד להתמודד עם הליך הגירושין, אך מסכימים על כך שדרושה פרידה הדדית, יכולים לבקש את עזרתם של בעלי מקצוע. מלבד עו”ד דיני משפחה או עו”ד גירושין המייעצים לבני הזוג עצמם, פסיכולוגים ואנשי חינוך יכולים להסביר לילדים על המצב החדש שנוצר. בני זוג עם ילדים קטינים מוצאים עצמם אובדי עצות מול השאלות של הילדים, אך הם לא חייבים להתמודד עם זה לבדם. דווקא הנוכחות של גורם חיצוני עשויה לעזור ולהקל את העומס המוטל על כתפי ההורים.

אלו אנשי מקצוע שכבר לא תצטרכו לשלם להם

בעזרת גירושין בהסכמה משדרים ההורים לילדים כי הכל מתנהל כשורה. טובת הקטינים חייבת לעמוד לעיני הצדדים, אך היא לא השיקול היחיד. גם בנושא חלוקת הרכוש תמיד עדיף לנהל הליכי גירושין בהסכמה ולחתום על הסכם אשר ישחרר את הצדדים מהצורך בתביעות הדדיות. גירושין בהסכמה חוסכים את הצורך בשכירת אנשי מקצוע רבים:

א. שמאי – בני זוג המתגרשים בהסכמה לא זקוקים לשירותיו של שמאי אשר יעריך את שווי הנכס שלהם.

ב. אקטואר – רוב המתגרשים השכירים נעזרים באקטואר על מנת לחשב את ערך הנכסים על פי המשכורת. לעומת זאת, גירושין בהסכמה מתנהלים ישירות בין בני הזוג, בליווי גורם מגשר ומקצועי, וכך יכולים לחסוך מאות שקלים.

ג. מומחה כלכלי – בני זוג עצמאיים אינם יכולים להסתפק בשירותיו של אקטואר לצורך חישוב הנכסים הכלכליים וזקוקים למומחה. עלותו של מומחה זה גבוהה מאוד, אך גם היא נחסכת בזכות הליכי גירושין בהסכמה.

הגירושין בהסכמה לא צריכים לבוא על חשבון האינטרסים שלכם

לסיכום, הליכי גירושין בהסכמה הם הדרך המומלצת ביותר להיפרד. יחד עם זאת, אסור לוותר על ייעוץ ראשוני עם עורך דין. למרות הנוחות של הליכי הגירושין בהסכמה, הם אינם יכולים לבוא על חשבון האינטרסים האישיים. מטרת הגירושין היא לשחרר את בני הזוג מהצורך אחד בשני ולכן יש לערוך הסכם מאוזן והוגן. עורך דין המלווה את הגירושין בהסכמה עשוי להבטיח זאת.

עו"ד לימור מסר: "תחושת האחריות כלפי לקוח שפנה אליי לצורך ייצוג משפטי בהליך גירושין והפקיד בידי את האינטרסים החיוניים ביותר שלו היא "כוכב הצפון" שמנחה אותי לכל אורכו של ההליך המשפטי. הניסיון שרכשתי במהלך השנים הרבות שאני עוסקת בייצוג בהליכי גירושין מאפשרים לי לנווט את הלקוח לאורך ההליך עד לסיומו בתוצאה משפטית מיטבית, שתאפשר לו לשים את הליך הגירושין מאחוריו, ולצאת לדרך חדשה"
פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: עץ.אין במאמר זה ובאתר רוצה להתגרש בכלל משום המלצה, דעה משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; יחד עם זאת, התוכן באתר רוצה להתגרש לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש להבין שמידע משפטי מטבעו מתיישן. מבקר שבוחר להסתמך על האמור באתר רוצה להתגרש עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!
2 h
פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: כוכב.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים 2, תל אביב טלפון: 077-9974772
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

מידע חשוב נוסף