לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

ההיבט התרבותי של שירותי תרגום נוטריוני

h

ההיבט התרבותי של שירותי תרגום נוטריוני

רוב האזרחים המגיעים אל משרדי עורכי דין ונוטריונים בחיפוש אחר תרגום נוטריוני לא תמיד לוקחים בחשבון את ההיבט התרבותי של השירות. מבחינה תיאורטית, תרגום נוטריוני מבוצע משפת מקור לשפת יעד ומקבל אישור של נוטריון על כך שהתרגום תואם את שפת המקור. לחילופין, האישור ניתן על כך שהמתרגם שביצע את התרגום בפועל אכן בקיא בשתי השפות.

אישור על תרגום נוטריוני הוא למעשה תנאי לכך שניתן יהיה לעשות שימוש במסמך המקורי גם בחו”ל. אולם יחד עם זאת, התרגום אינו מסתיים רק בהמרה של שפה מסוימת.

החשיבות של רוח המסמך

תרגום נוטריוני מחייב התייחסות אל נושאים כגון מושגים מקצועיים, משמעות מקומית מול משמעות זרה, סמנטיקה, סמיוטיקה, בלשנות ועוד. בניגוד לשירותי תרגום אחרים המתבצעים על בסיס טכניקה אובייקטיבית בלבד, אישור נוטריוני ניתן רק עבור מסמכים אשר התרגום שלהם עולה בקנה אחד עם רוח המסמך המקורי.

נוטריון מחזיק באחריות עצומה והחתימה שלו מקנה למסמך תוקף משפטי שיכול לשמש אפילו בתור ראייה. נוטריון לא יכול להסתפק בתרגום רגיל של מסמך על מנת לספק את אישור. אישור על תרגום נוטריוני דורש התמקדות בהיבט התרבותי של שפת המקור מול השפת היעד, כמו גם התמחות בהבדלים בין תרבויות, חברות ומדינות.

מורכבות השירות

תרגום נוטריוני של תעודת בגרות שונה לחלוטין מתרגום של תקנוני חברה, הסכמים או פסקי דין. מצד אחד, הנוטריון או המתרגם חייבים להעביר משפת המקור אל שפת היעד את תוכנו של המסמך. מצד שני, לעיתים קרובות הם נתקלים במושגים מקומיים אשר אין להם תחליף מתורגם הולם. הבעייתיות באה לידי ביטוי בין היתר במסמכי מכרז, בקשות לפטנט ולא מעט מסמכים נוספים.

ההיבט התרבותי של תרגום נוטריוני מוכיח כי מדובר על שירות מורכב ויוצא דופן. מי שמעוניין להגיש מסמך ישראלי בחו”ל חייב לבחון את שירותי התרגום מכל הפרספקטיבות, להתייעץ עם נוטריון המתמחה בשפה הרלוונטית ולוודא כי ההיבט התרבותי נלקח בחשבון. לא כדאי להקל ראש בתרגום נוטריוני או לקצר תהליכים בעזרת שירותי תרגום לא מקצועיים.

עו"ד לימור מסר: "תחושת האחריות כלפי לקוח שפנה אליי לצורך ייצוג משפטי בהליך גירושין והפקיד בידי את האינטרסים החיוניים ביותר שלו היא "כוכב הצפון" שמנחה אותי לכל אורכו של ההליך המשפטי. הניסיון שרכשתי במהלך השנים הרבות שאני עוסקת בייצוג בהליכי גירושין מאפשרים לי לנווט את הלקוח לאורך ההליך עד לסיומו בתוצאה משפטית מיטבית, שתאפשר לו לשים את הליך הגירושין מאחוריו, ולצאת לדרך חדשה"
פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: עץ.אין במאמר זה ובאתר רוצה להתגרש בכלל משום המלצה, דעה משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; יחד עם זאת, התוכן באתר רוצה להתגרש לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש להבין שמידע משפטי מטבעו מתיישן. מבקר שבוחר להסתמך על האמור באתר רוצה להתגרש עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!
2 h
פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: עץ.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים 2, תל אביב טלפון: 077-9974772
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

מידע חשוב נוסף