לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

האם עורכי דין בישראל מפונקים

h

לא מעט פעמים אנו מוצאים את עצמנו מתלוננים על העומס בעבודה, הבוס הקשוח, או השכר הנמוך מידי שמשולם לנו לטעמנו. הרי כולנו היינו שמחים אילו היו משלמים לנו הרבה כסף על מעט שעות עבודה. ומה עם עורכי דין בישראל? האם הם מרוצים מהשכר המשולם להם ביחס לשעות העבודה שלהם?

האם עורכי דין בישראל מפונקים

האם עורכי דין בישראל מרוצים משכרם?

מסקר שערכה חברת “קודקס” בשנת 2010 בקרב 1,000 עורכי דין בישראל, עלה כי שביעות הרצון בקרב עורכי דין בישראל משכרם (כולל בונוסים ותנאים סוציאליים) עומד על 3.06 בממוצע מתוך 6, כאשר גברים מרוצים בממוצע 3.15 ונשים 2.98.

מעניין לראות, כי שביעות הרצון ממקום העבודה עולה עם הותק:

1. עד שנה מההסמכה- שביעות הרצון עומדת על 3.63 בממוצע מתוך 6.

2. 2-3 שנים מההסמכה- שביעות הרצון עומדת על 3.90 בממוצע מתוך 6.

3. 5-6 שנים מההסמכה- שביעות הרצון עומדת כבר על 4.25 בממוצע מתוך 6.

אולם ההסבר לכך הוא פשוט – עם השנים המעמד במקום העבודה עולה ועימו התגמול הכספי.

מסקר אחר שערכה לשכת עורכי הדין במאי השנה בקרב 2,200 עורכי דין, עלה כי רק 21% מכלל המשתתפים בסקר אינם מרוצים ממצבם הכלכלי, כאשר בקרב עורכי דין בעלי 5 שנות ותק ומטה שיעור אלו שאינם שבעי רצון הוא 30%, ואילו בקרב שותפים במשרד עורכי דין ועובדי מדינה אחוז אלו שאינם שבעי רצון הוא 8% ו- 10% בהתאמה.

האם עורכי דין בישראל חושבים שהם עובדים קשה מידי?

מהסקר של חברת “קודקס” עולה, כי שביעות הרצון של עורכי דין בישראל מהאיזון בין הזמן בו הם “מבלים” בעבודה לבין הזמן בו הם נמצאים בבית עומד על 3.85 בממוצע מתוך 6, כאשר גברים שבעי רצון מפרמטר זה בממוצע 3.97 ונשים 3.73.

בנוסף, נמצא כי מי שעובד במשרד עורכי דין גדול מרוצה יותר מכולם מנושא השכר, אולם פחות שבע רצון מכולם מהאיזון בין העבודה לבית. גם כאן ההסבר פשוט – עורך דין המועסק במשרד עורכי דין גדול מרוויח יותר כסף, אולם גם נדרש לעבוד יותר שעות במשרד.

מסקנה עד כאן: מכל האמור לעיל עולה המסקנה המתבקשת מאליה – בקרב עורכי דין בישראל קיים יחס ישר בין מידת שביעות הרצון שלהם מהמקצוע לבין התגמול הכספי המשולם להם ושעות העבודה הנדרשות מהם. ככל שהשכר גבוה יותר, כך מידת שביעות הרצון גבוהה יותר, ולהיפך; וככל ששעות העבודה רבות יותר, כך מידת שביעות הרצון יורדת, ולהיפך.

כמה מרוויחים עורכי דין בישראל וכמה שעות ביממה הם עובדים?

על-מנת שנוכל לדעת האם לאור הנתונים לעיל עורכי דין בישראל מפונקים, עלינו לבחון כמה הם מרוויחים וכמה שעות הם עובדים ביממה.

מהסקר של חברת “קודקס” עולה, כי עורך דין בשנתו הראשונה לאחר ההסמכה מרוויח כ- 10,000 ₪ בחודש. בשנתו החמישית כבר ירוויח בין 14,000-20,000 ₪ בחודש, לפי גודל משרד עורכי הדין בו הוא מועסק (או שעובד במגזר הציבורי).

לגבי שעות העבודה, עלה כי עורכי דין בישראל עובדים בין 9 ל- 10.5 שעות ביממה, לפי גודל משרד עורכי הדין בו הם מועסקים.

ומה קורה בחו”ל? אם נשווה את הנתונים שהבאנו לעיל למצב בארה”ב למשל, נמצא שמחד עורכי דין בישראל עובדים הרבה פחות שעות (עורך דין מתחיל בארה”ב המועסק במשרד עורכי דין מוביל נדרש למינימום 12 שעות עבודה ביממה), אולם מאידך הם גם מרוויחים הרבה פחות (עורך דין מתחיל בארה”ב המועסק במשרד עורכי דין מוביל מרוויח כ- 50,000 ₪ בחודש).

סיכום

ממאמר זה עולה שעורכי דין ותיקים בישראל מרוצים בסה”כ מעיסוקם. הדבר נכון הן לאלו המועסקים במשרד עורכי דין פרטי ובין אלה המועסקים במגזר הציבורי. עורכי דין מתחילים מרוצים פחות, אולם אינם מצהירים על חוסר שביעות רצון מהמקצוע.

אז האם עורכי דין בישראל מפונקים? אם רצון לעבוד פחות ולהרוויח יותר מוגדר מבחינתכם כ”פינוק”, אז התשובה חיובית. אבל אז הרי כולנו מפונקים, לא?

עו"ד לימור מסר: "תחושת האחריות כלפי לקוח שפנה אליי לצורך ייצוג משפטי בהליך גירושין והפקיד בידי את האינטרסים החיוניים ביותר שלו היא "כוכב הצפון" שמנחה אותי לכל אורכו של ההליך המשפטי. הניסיון שרכשתי במהלך השנים הרבות שאני עוסקת בייצוג בהליכי גירושין מאפשרים לי לנווט את הלקוח לאורך ההליך עד לסיומו בתוצאה משפטית מיטבית, שתאפשר לו לשים את הליך הגירושין מאחוריו, ולצאת לדרך חדשה"
פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: מפתח.אין במאמר זה ובאתר רוצה להתגרש בכלל משום המלצה, דעה משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; יחד עם זאת, התוכן באתר רוצה להתגרש לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש להבין שמידע משפטי מטבעו מתיישן. מבקר שבוחר להסתמך על האמור באתר רוצה להתגרש עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!
2 h
פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: דגל.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים 2, תל אביב טלפון: 077-9974772
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

מידע חשוב נוסף