לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

בעלך מכה אותך? הוא ישלם על זה ביוקר (גם בכסף)!

h

חוסר אונים, כאב, עלבון, הם מנת חלקן של נשים רבות שחוות אלימות מהבעל. דבר לא יוכל לתקן את העוול שנגרם לאשה שחוותה אלימות כזו, אך ניתן ורצוי לתבוע את הבעל תביעה אזרחית ולקבל פיצוי כספי הגון. מה עלייך לעשות כדי לתבוע אותו? מהי העילה המשפטית? על אילו נזקים? על כל אלה ועוד בסקירה הקצרה שלפניכן.

בעלך מכה אותך? הוא ישלם על זה ביוקר (גם בכסף)!

לפני הכל: תלונה במשטרה

לפני כל מחשבה על תביעת פיצויים, עלייך, כמובן, לגשת לתחנת המשטרה ולהתלונן על הבעל. במידת הצורך המשטרה עשויה להוציא צו הרחקה כנגד הבעל כדי שלא יוכל יותר להתקרב אלייך. בנוסף ניתן לבקש מבית המשפט צו הגנה מקיף יותר על פי החוק למניעת אלימות במשפחה.

את ההליך הפלילי כנגד הבעל המכה המדינה תנהל דרך המשטרה והפרקליטות, ולך אין שום צורך להתערב בו.

אבל מה עם פיצויים על הנזק הנפשי והפיזי?

מגיע לך הרבה כסף!

בשנים האחרונות ישנה מגמה נרחבת של פסיקה לטובת פיצויים כספיים משמעותיים. במסגרת המלחמה הנחושה בתופעת אלימות במשפחה, אימץ בית המשפט את פסיקת הפיצוי הכספי ככלי אפקטיבי להילחם בתופעה. מטרת הפסיקה, מעבר לחיוב הכספי המשפטי עצמו, היא ליצור תודעה ציבורית והרתעה חברתית כנגד התופעה המבישה.

בתי המשפט נתנו את דעתם לכך שבאלימות במשפחה יש מימד חמור במיוחד, בגלל שתקיפה בבית שאמור להיות מקום מבטחו של האדם, יוצרת חוסר אונים של הקרבן שאין לו מקום מפלט. בית משפט אף הביא בחשבון נזקים נפשיים כמו: עגמת נפש, השפלה, דיכאון וחוסר תפקוד בבית.

דוגמאות מהפסיקה לפיצוי כספי

ישנן הרבה דוגמאות למקרים שבהם פסק בית המשפט פיצויים. אציין כאן שתי מקרים בהם פסק בית המשפט פיצויים כספיים בגין נזקים נפשיים.

במקרה הראשון בעל הכה את אשתו וגרם לה לשבר באף. הצדדים הגיעו להסכמה ובית המשפט פסק 20,000 ₪ לאשה בגין הנזקים נפשיים [תמ”ש 64901/96].

במקרה אחר בעל תקף את אשתו בשתי הזדמנויות וגרם לה לחבלות. בית המשפט ציין כי לאשה נגרם סבל נפשי, ירידה בתפקוד ובושה, ופסק בשל כך פיצוי ע”ס 40,000 ₪ [תמ”ש 6113/97].

הגישי כנגדו תביעה בגין כל סוגי הנזקים שנגרמו לך!

מבחינה מעשית ניתן להגיש תביעה משפטית נזיקית כנגד הבעל המכה בבית משפט לענייני משפחה או בבית הדין – היכן שמתנהל התיק.

בכתב התביעה חשוב לפרט את כל סוגי הנזקים שנעשו לך, ובכלל זה נזקים גופניים, נפשיים וכלכליים. בכדי למקסם את הפיצויים חשוב שתפני לעורך דין מנוסה בתחום שידע לפרט ולנתח היטב את כל סוגי הנזק האפשריים.

לקריאה נוספת:

להתגרש או לא? מדריך למתלבט/ת

כיצד תתמודדי עם בעל/גרוש שמסרב לשלם מזונות? מדריך מקוצר

בעלך בגד בך? האם ניתן לתבוע את המאהבת?

בעלך בוגד בך? כיצד עלייך לפעול?

מתי כבר אין מקום להתלבט – וחובה להתגרש!

עו"ד לימור מסר: "תחושת האחריות כלפי לקוח שפנה אליי לצורך ייצוג משפטי בהליך גירושין והפקיד בידי את האינטרסים החיוניים ביותר שלו היא "כוכב הצפון" שמנחה אותי לכל אורכו של ההליך המשפטי. הניסיון שרכשתי במהלך השנים הרבות שאני עוסקת בייצוג בהליכי גירושין מאפשרים לי לנווט את הלקוח לאורך ההליך עד לסיומו בתוצאה משפטית מיטבית, שתאפשר לו לשים את הליך הגירושין מאחוריו, ולצאת לדרך חדשה"
פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: משאית.אין במאמר זה ובאתר רוצה להתגרש בכלל משום המלצה, דעה משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; יחד עם זאת, התוכן באתר רוצה להתגרש לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש להבין שמידע משפטי מטבעו מתיישן. מבקר שבוחר להסתמך על האמור באתר רוצה להתגרש עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!
2 h
פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: משאית.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים 2, תל אביב טלפון: 077-9974772
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

מידע חשוב נוסף