לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

בעלך בוגד בך? כיצד עלייך לפעול?

h

קשה לתאר את עגמת הנפש שלך כאשר את מגלה כי בעלך בוגד בך. מלבד עצם האכזבה והכאב, את מלאה בחשש ובחשדנות מתמדת. האם אין מנוס מגירושין? האם ניתן להגיש תביעה כספית נגד בעלך הבוגד בגין הנזק שנגרם לך? ומה לגבי המאהבת? 

בעלך בוגד בך? כיצד עלייך לפעול?

לפעמים שווה לנסות ייעוץ זוגי

אין ספק שבגידה היא דבר חמור וכואב מאד ואין לעבור עליה לסדר היום. מאידך, גם גירושין אינם דבר פשוט כלל, בפרט כשבתמונה יש ילדים. צריך לשקול היטב לפני שמחליטים על גירושין.

למרות שכל בגידה היא חמורה, ללא יוצא מן הכלל, נהוג להבחין בין בגידה חד פעמית שנבעה מחולשה רגעית לבין ניהול רומן קבוע ומתמשך עם מאהבת. כשמדובר במעידה חד פעמית קיים סיכוי גבוה יותר שתוכלי לסלוח לו ולהמשיך בחיי הנישואין.

אם בחרת לנסות להציל את חיי הנישואין, תוכלי להיעזר בייעוץ זוגי מקצועי.

החלטת להתגרש? תגישי כנגד הבעל תביעה כספית

במידה ואת בוחרת לפרק את החבילה ולהתגרש, את יכולה לתבוע את הבעל הבוגד על הנזק שנגרם לך בעקבות הבגידה. בית המשפט קבע בכמה מקרים כי ניתן לתבוע את הבעל הבוגד תביעה משפטית כספית.

התביעה הכספית תוכל להתבסס על תביעה נזיקית בגין הנזקים הנפשיים שנגרמו לך בעקבות הבגידה. לעתים הנזק הנפשי מגיע עד כדי חוסר תפקוד של הנבגדת וגם את זה ניתן לכלול בכלל הנזק שנגרם. הנימוק המשפטי לתביעה הנזיקית יכול להתבסס על עוולת הרשלנות [התנהגות שאדם סביר לא היה מתנהג בנסיבות אלה] וכן על הפרת חובה חקוקה [פגיעה בכבוד האדם].

בנוסף, ניתן לתבוע את הבעל הבוגד על הפרת חוזה, שכן הנישואין הם בעצם חוזה בין הצדדים למחויבות הדדית, ובגידה מהווה הפרת החוזה.

האם אפשר לתבוע את המאהבת?

ומה לגבי המאהבת שהרסה לך את החיים? האם תוכלי לתבוע גם אותה על הנזק שעשתה לך? לצערי, נכון להיום זה לא אפשרי. בית המשפט קבע כי אין עילה משפטית כנגד המאהבת, לא עילה נזיקית [כי אין לה חובת זהירות כלפייך] ולא עילה חוזית [משום החוק קבע מפורשות שלעניין גרימת הפרת חוזה על ידי צד ג’ נישואין לא נחשבים כחוזה].

לסיכום, עלייך לחשוב היטב האם את מעוניינת לפרק את החבילה ולהתגרש, אך במידה והחלטת להתגרש יש לך בהחלט את האופציה לתבוע את הבעל הבוגד בתביעה כספית על כל הנזקים שגרם לך.

לקריאה נוספת:

להתגרש או לא? מדריך למתלבט/ת

כיצד תתמודדי עם בעל/גרוש שמסרב לשלם מזונות? מדריך מקוצר

בעלך מכה אותך? הוא ישלם על זה ביוקר (גם בכסף)!

בעלך בגד בך? האם ניתן לתבוע את המאהבת?

מתי כבר אין מקום להתלבט – וחובה להתגרש!

עו"ד לימור מסר: "תחושת האחריות כלפי לקוח שפנה אליי לצורך ייצוג משפטי בהליך גירושין והפקיד בידי את האינטרסים החיוניים ביותר שלו היא "כוכב הצפון" שמנחה אותי לכל אורכו של ההליך המשפטי. הניסיון שרכשתי במהלך השנים הרבות שאני עוסקת בייצוג בהליכי גירושין מאפשרים לי לנווט את הלקוח לאורך ההליך עד לסיומו בתוצאה משפטית מיטבית, שתאפשר לו לשים את הליך הגירושין מאחוריו, ולצאת לדרך חדשה"
פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: גביע.אין במאמר זה ובאתר רוצה להתגרש בכלל משום המלצה, דעה משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; יחד עם זאת, התוכן באתר רוצה להתגרש לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש להבין שמידע משפטי מטבעו מתיישן. מבקר שבוחר להסתמך על האמור באתר רוצה להתגרש עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!
2 h
פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: לב.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים 2, תל אביב טלפון: 077-9974772
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

מידע חשוב נוסף