לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

אני רוצה להתגרש אבל מפחד

h

המוניטין הגרוע של הליך הגירושין עשוי, בצדק, להרתיע זוגות מלהתגרש וכפועל יוצא מביא אותם להתפשר על עתידם ולהסתפק בזוגיות שלא עונה על צרכיהם.

אני רוצה להתגרש אבל מפחדמזה זמן רב אתה מגיע כל ערב הביתה, ופשוט לא מרוצה. אתה לא מרוצה מהזוגיות שלך, אתה לא מרוצה מהאופן בו חייך מתנהלים, ואתה בין היתר, לא מרוצה מעצמך.

אך בעיקר, יותר מכך שאתה לא מרוצה, אתה בעיקר מפחד, מפחד להתגרש.

“פחד” הוא רגש, תחושה, וכמו כל רגש הוא סובייקטיבי ומשתנה מאדם לאדם. אך בכל זאת, כיצד ניתן להילחם בפחד הזה? אספנו להלן מספר עצות:

תפנו לעורך דין

הפעולה הראשונה והחשובה ביותר שיש לעשות, היא להתייעץ. אך לא להתייעץ עם כל אדם, אלא עם מי שהכי בקיא בענייני גירושין – עורך דין. יעוץ גירושין משפטי לפני קבלת ההחלטה על גירושין עשוי לסייע רבות הן בהיבט הנפשי והן בהיבט המוחשי.

פנייה לייעוץ אישי


כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: מפתח.

בעת קבלת יעוץ גירושין, חשוב מאוד לפרט בפני העורך דין את כל הנסיבות הרלוונטיות, כגון: גובה המשכורת, מצבת נכסים, מספר ילדים, משלח יד, ועוד. רק גילוי נאות בפני העורך דין, יוכל לסייע לו לתת לכם את הייעוץ המשפטי הטוב ביותר והרלוונטי עבורכם.

חשוב לזכור כי ייעוץ משפטי הוא חסוי, ודברים שאתם מספרים לעורך הדין נשמרים אצלו, אלא אם הסכמתם לוותר על החיסיון. על כן, בטרם קבלת החלטה כל כך חשובה יש לפנות לייעוץ משפטי בהקדם.

מאמרים פופולריים נוספים: ◄ איך מתגרשים יפה ◄ איך להתגרש מהר ◄ איך להתגרש נכון

הסתייעו בסיוע המשפטי או בעמותות

ייעוץ משפטי, עולה כסף, וישנם אנשים שהפרוטה אינה מצויה בכיסם. לכן, בנסיבות כאלו ניתן להסתייע ולפנות לסיוע משפטי בעמותות העוסקות בסיוע משפטי בתחום המשפחה, ואף באגף לסיוע משפטי במשרד המשפטים. עם זאת, תמיד מומלץ לעשות את המאמץ ולהסתייע בעורך דין פרטי.

תאספו מסמכים

רוצה להתגרש – רגע לפני, כאשר אתם שוקלים להתגרש, אחת הפעולות החשובות ביותר שישי לבצע היא איסוף חומרים ומסמכים.

להליך הגירושין יש להגיע מוכן ומצויד במסמכים הנוגעים לחשבונות הבנק, חשבונות משותפים, פרטים על נכסים משותפים, ועוד. מסמכים אלו יוכלו לסייע רבות בשלב חלוקת הרכוש, המשמורת ועוד.

בנוסף, כאשר אתם מחזיקים בידכם מספר רב של מסמכים אשר יכולים להעיד על טיב הנישואין ועל המצב הכספי והמשפחתי, כך גם תוכלו לקבל סיוע משפטי מיטיב יותר.

תשמרו על חשאיות

גם כאשר אתם מתלבטים, וחוששים ובצדק מהליך הגירושין, עדיין מומלץ לשמור את רגשותיכם לעצמכם, ולהימנע מלשתף מספר רב של אנשים בהתלבטותכם.

לצערנו, הליך גירושין עשוי לעיתים להתפתח למלחמה של ממש בין בני הזוג, ולכן רצוי לנהוג בחוכמה, ולעיתים אף בעורמה, ולשמור את הקלפים “קרוב לחזה”.

תבחנו אופציות דיור זולות

למרות החשש שלכם מפניה להליך גירושין, עדיין חלה עליכם אחריות כלפי עצמכם. המשמעות היא שיש להיות מוכן להליך, ובין היתר לדאוג מבעוד מועד לדיור חלופי, אם וככל שתצטרכו לעזוב את הבית המשותף לתקופה מסוימת או לצמיתות.

כאמור, לעולם לא ניתן לדעת כיצד הליך גירושין עשוי להתפתח, ולכן עליכם להיות מוכנים לכל תרחיש, על מנת שאתם לא תהיו אלו שמופתעים לבסוף.

תאספו כסף

כחלק מההכנה המוקדמת שלכם להליך הגירושין, רצוי ומומלץ לאסוף כספים שישמשו אתכם לעת צרה.

תאמינו בעצמכם

הפחד מהליך הגירושין הוא מובן לחלוטין. מדובר בהליך קשה ולא פשוט, כי בכל זאת לא קל “לפרק משפחה”. אבל אם תאמינו בעצמכם ותהיו בטוחים בדרך, ייתכן והפחד המובן בראשית הדרך יתפוגג.

בסופו של דבר, יש לזכור כי אתם מתגרשים כדי ליצור לעצמכם עתיד טוב יותר, וזוגיות טובה יותר.

תאמינו בתא המשפחתי

הליך הגירושין פוגע באופן מובנה בתא המשפחתי. בסופו של דבר הנפגעים העיקריים הם הילדים המשותפים. אך חשוב לזכור כי בסופו של התהליך, גם ילדיכם יצאו נשכרים מתהליך הגירושין, משום שהם יזכו להורים החיים אומנם בנפרד, אך מאושרים ושלמים יותר.

לכן, תאמינו בתא המשפחתי שלכם ובטובתו תוך מבט לעתיד. אם תאמינו בכך ותתמידו, גם הפחד מהגירושין ייעלם.

תזכרו שאתם עושים את זה לא רק לטובתכם

אתם מתגרשים לטובתכם ולטובת משפחתכם. אתם מתגרשים כדי להקנות לעצמכם עתיד טוב יותר, חיים מאושרים יותר, וזוגיות בריאה ונכונה יותר בשבילכם. אתם מתגרשים גם כדי למנוע מילדיכם סיטואציה שבה הם גדלים בבית שבו ההורים אינם מסתדרים, ואינם מאושרים.

לכן, אם תזכרו שתכלית הגירושין היא התכלית המתוארת, גם הפחד שלכם ייחלש. הוא ייחלש משום שקל יהיה לכם להבין “שהכל לטובה”.

לסיכום

אין ספק שגירושין הם עסק מורכב, יקר, וקשה. אך סופו היא לטובה לבסוף. אל תפחדו, תאמינו בעצמכם, תאמינו בעתיד שלכם, ותאמינו בתא המשפחתי שלכם.

תשמרו על חשאיות, אך תהיו שקולים, תאספו מסמכים חשובים וראיות שתוכלנה לשמש אתכם לעת צרה. אך החשוב מכל, תקבלו ייעוץ מעורכי דין שמבינים בנושא, אשר יוכלו להתוות את דרככם.

אומנם, הפחד הוא סובייקטיבי כאמור, אך הוא ברור ומובן והוא משותף לכל מי שמעוניין להתגרש. תזכרו זאת.

עו"ד לימור מסר: "תחושת האחריות כלפי לקוח שפנה אליי לצורך ייצוג משפטי בהליך גירושין והפקיד בידי את האינטרסים החיוניים ביותר שלו היא "כוכב הצפון" שמנחה אותי לכל אורכו של ההליך המשפטי. הניסיון שרכשתי במהלך השנים הרבות שאני עוסקת בייצוג בהליכי גירושין מאפשרים לי לנווט את הלקוח לאורך ההליך עד לסיומו בתוצאה משפטית מיטבית, שתאפשר לו לשים את הליך הגירושין מאחוריו, ולצאת לדרך חדשה"
פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: גביע.אין במאמר זה ובאתר רוצה להתגרש בכלל משום המלצה, דעה משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; יחד עם זאת, התוכן באתר רוצה להתגרש לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש להבין שמידע משפטי מטבעו מתיישן. מבקר שבוחר להסתמך על האמור באתר רוצה להתגרש עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!
2 h
פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: רכב.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים 2, תל אביב טלפון: 077-9974772
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

מידע חשוב נוסף