לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

איך מתמודדים עם החיים ביום שאחרי הגירושין

h

זהו, זה מאחוריכם - הדיונים תמו והנישואין הותרו. ומה כעת? כיצד ממשיכים הלאה - מבחינה כלכלית, נפשית ורוחנית?

איך מתמודדים עם החיים ביום שאחרי הגירושין

הדעה הרווחת היא ששלב הגירושין הוא השלב הקשה, בעיקר משום שהוא כולל בחובו אמוציות רבות, פגיעה קשה בילדים המשותפים, והוא בוודאי גורם לקשיים כלכליים.

אבל הגירושין הם רק שלב אחד בדרך לחיים החדשים שלנו, שכן עוד בטרם יבשה העט שחתמה אותם, בדרך כלל מתגלה השלב אולי הקשה יותר, והוא היום שאחרי הגירושין.

זהו היום שבו מוצא את עצמו הגרוש (או הגרושה) נאלצים להתמודד לבד עם קשיי היום יום, עם הבדידות ועם אי הוודאות.

כיצד מתמודדים עם המצב הכלכלי לאחר הגירושין?

אין ספק שהאתגר הגדול העומד בפני גרוש או גרושה טריים, הוא המצב הכלכלי. לפתע, יש רק משכורת אחת, אך עדיין יש ילדים לגדל, תשלומים לבית ספר, וצרכי מחייה שלא משתנים, למרות שההכנסה קטנה.

פנייה לייעוץ אישי


כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: מטוס.

אך כיצד בכל זאת ניתן להתמודד עם המציאות הכלכלית החדשה?

לחסוך בהוצאות : הקושי הכלכלי שנובע לאחר הגירושין, הוא ככל תקופה, הוא זמני והוא יחלוף בשלב מסוים. אך עתה, זהו הזמן לחסוך, ולרדת מעט ברמת החיים, על מנת לתפוס את הגל שיעלה אתכם בחזרה למסלול המוכר.

להיעזר במומחה פיננסי : ניהול כספי משפחה הפך כבר להיות מקצוע ככל דבר ועניין. אם אינכם מסתדרים עם ריבוי ההוצאות או אם מעולם לא התעסקתם עם ניהול כספים (משום שבעת הנישואין הצד השני עסק בכך) עתה זה הזמן להיעזר במומחה פיננסי שיוכל לסייע לכם לעשות קצת סדר באי הוודאות או ההבנה בתחום, ולסייע לכם ליצור מציאות כלכלית חדשה וטובה יותר.

לשתף פעולה עם הגרוש\ה : הגירושין הם תמיד קשים לשני הצדדים, דווקא ביום שאחרי, כדי להתמודד עם המצב הכלכלי הלא פשוט שנוצר ככלל, זהו בדיוק הזמן דווקא ליצור שיתוף פעולה והבנה עם הגרוש\ה. יש לזכור כי גם לו (או לה) קשה, ודווקא הבנה ויחס קונקרטי, עשויים דווקא להקל על מי מהצדדים בכל הנוגע לעתיד לבוא.

כיצד מתמודדים עם הקושי החברתי לאחר הגירושין?

ביום שלאחר הגירושין אנו מגלים שחברים רבים שליוו אותנו, כבר אינם נאותים להיות בקרבתנו לאחר הגירושין. כלומר, הקשיים שנוצרים ביום שלאחר הגירושין הם בוודאי שלא רק כלכליים, אלא הם אולי ובעיקר גם קשיים נפשיים שבאים לידי ביטוי בבדידות, בכאב, ובשינוי הפתאומי בחיינו.

כיצד אפשר להתמודד עם הקושי החברתי שנוצר לאחר הגירושין?

מחדשים קשרים ישנים : זוכרים את החברים הטובים מהתיכון ומהצבא? זוכרים את החבר שהגרושה לא אהבה ולכן הפסקתם להזמין אותו לביתכם?. זהו הזמן לחדש חברות. זהו הזמן לפתוח את פנקס הטלפונים הישן או לפתוח את התיקייה “בענן” שבה שמורים כל הטלפונים הישנים. זהו בדיוק הזמן לחדש חברויות שנעלמו עם חיי הנישואין.

יוצאים לדייטים : אומנם כבר שכחתם מזה לצאת לדייט, אבל עכשיו זה הזמן להיזכר. אחד היתרונות בגירושין הוא שעתה אנו יכולים לחייך לנשים\גברים ולא להרגיש רע. עכשיו, אנו יכולים לא רק לחייך אלא גם לבקש לקבל את מספר הטלפון. זהו הזמן שלנו להכיר אנשים חדשים, וזוגיות חדשה.

מחזקים את הקשרים המשפחתיים : תמיד היו לנו קשרים טובים עם בני הדודים, עם האחים. אך במציאות של חיי נישואין, הקשרים מקבלים לפתע משנה חשיבות, שכן עיקר המאמץ הולך לחיזוק התא המשפחתי. עתה, לאחר שהתגרשתם, זהו הזמן לחזק שוב את הקשרים המשפחתיים, לחזור שוב לארוחות שישי גדולות יותר, וליהנות יותר גם מהמשפחה הקרובה. לחיזוק אותם קשרים משפחתיים ערך מוסף נוסף, שבסופו של דבר מדובר במשפחה, וכמו משפחה אין לה תחליף, ודווקא ממנה אפשר לצאת מחוזקים במיוחד בתקופה שלאחר הגירושין.

איך מחזקים ושומרים על הקשר עם הילדים לאחר הגירושין?

אחד הקשיים הגדולים ביותר לאחר הגירושין, הוא הקושי שבגידול הילדים, כאשר הקושי הנפוץ ביותר רווח אצל הורה לא משמורן שלפתע רואה את ילדיו פעם בשבוע, ובסופי שבוע. כיצד אפשר ליהנות גם מהזכות להיות הורה לאחר הגירושין, למרות הקשיים?

מחזקים את הקשר : הדרך הטובה ביותר, היא לנצל כל הזדמנות כן להיות עם הילדים, לשמוע אותם, להיות לצידם ולהוכיח להם שאתם עדיין אותם הורים.

מזכירים להם בכל הזדמנות שהם אהובים גם לאחר הגירושין : כדי ליצור יחסי אמון עם הילדים לאחר הגירושין, רצוי לא רק למלא אחר החובות הבסיסיות החלות על הורים, אלא כדאי גם להזכיר להם תמיד שהם אהובים, ושמוע על כאביהם, על תחושותיהם, במיוחד בתקופה שלאחר הגירושין.

כל שינוי הוא מפחיד, אבל מציאות נוצרת על ידי בני אדם. כך גם המציאות שלאחר הגירושין. אם נרצה, היא תשתנה לבסוף לטובתנו, אם לא נרצה היא תהיה קשה עוד זמן רב.

עו"ד לימור מסר: "תחושת האחריות כלפי לקוח שפנה אליי לצורך ייצוג משפטי בהליך גירושין והפקיד בידי את האינטרסים החיוניים ביותר שלו היא "כוכב הצפון" שמנחה אותי לכל אורכו של ההליך המשפטי. הניסיון שרכשתי במהלך השנים הרבות שאני עוסקת בייצוג בהליכי גירושין מאפשרים לי לנווט את הלקוח לאורך ההליך עד לסיומו בתוצאה משפטית מיטבית, שתאפשר לו לשים את הליך הגירושין מאחוריו, ולצאת לדרך חדשה"
פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: משאית.אין במאמר זה ובאתר רוצה להתגרש בכלל משום המלצה, דעה משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; יחד עם זאת, התוכן באתר רוצה להתגרש לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש להבין שמידע משפטי מטבעו מתיישן. מבקר שבוחר להסתמך על האמור באתר רוצה להתגרש עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!
2 h
פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: בית.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים 2, תל אביב טלפון: 077-9974772
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

מידע חשוב נוסף