לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

איך מתגרשים מהר

h

מניסיוננו בתחום דיני האישות, ברור לנו שבחלק מהמקרים חשוב לצדדים לסיים מהר את תהליך הגירושין.

מניסיוננו בתחום דיני האישות, ברור לנו שבחלק מהמקרים חשוב לצדדים לסיים מהר את תהליך הגירושין.

בהחלט ניכר שהגישה הישראלית המוכרת כל כך, של “זבנג וגמרנו”, לא פוסחת על תעשיית הגירושין. הואיל ואולי המשפט השגור והשכיח ביותר בפיהם של אנשים המצויים בהליך גירושין הוא “אני רוצה להתגרש ומהר”.

אך האומנם הליך הגירושין באמת יכול להיות מהיר?. התשובה היא בחיוב, משום שאנחנו האדונים לחיינו, וברצותנו ככלל, אנו יוצרים לעצמנו את המציאות, והמציאות הזו יכולה גם לבוא לידי ביטוי בשלב הגירושין.

אך באשר לשאלה “כיצד מתגרשים מהר”, בוודאי שאין אמות מידה קוהרנטיות וקבועות, אך בוודאי שישנן כמה עצות מועילות. אספנו כמה מהן, כדלקמן:

נוהגים בהערכה הדדית בכבוד – דווקא בניגוד לאינטואיציה המשפטית, הטיפ הראשון הוא כלל לא משפטי, אלא אישי, או אם נרצה- בינאישי.

הדרך לגירושין מהירים ואף מכובדים. עובר דרך התנהגותם של בני הזוג איש לרעהו. ככל שאלו ינהגו בכבוד, בהערכה ובדרך ארץ. גם הליך הגירושין יחלוף במהירות, והוא גם יחלוף בצורה מכובדת וראויה.

יש לזכור תמיד כי בסוף הדרך, אנו מתגרשים מאדם שהיה (או הייתה) בן זוגנו, האדם שעמו התחתנו אהבנו והערכנו.
ככל שלא ננהג בכבוד כלפי בן הזוג, ייתכן והתנהגות כגון זו תגרום למרירות, ורגשות נקם. התנהגויות מעין אלו, בוודאי שלא תתרומנה למהירות ההליך.

מאמרים פופולריים נוספים: ◄ סטטיסטיקה של גירושין ◄ היום שאחרי הגירושין ◄ טעויות נפוצות בהליכי גירושין

חותמים על הסכם גירושין – חותמים על הסכם גירושין – הדרך לייעל ולזרז את הליך הגירושין היא לחתום על הסכם גירושין. במקביל לפתיחת תיק גירושין, נסו להגיע להסכמה בכל הנושאים ולחתום על הסכם גירושין.

הסכם הגירושין כולל הן את ההסכמה על עצם הליך הגירושין ברבנות והן הסכמה על שאר הסוגיות הנלוות לגירושין וביניהן: חלוקת הרכוש המשותף, הסדרי משמורת הילדים וגידולם, שיעור ואופי תשלום מזונות הילדים ועוד.

הסכם גירושין עשוי לחסוך מחלוקות ורגשות מרירות וכעס. בפרט, הוא עשוי לחסוך הליך משפטי מייגע, ארוך ויקר.

חשוב לזכור שהסכם גירושין צריך לקבל תוקף מהערכאה השיפוטית הרלוונטית, בין אם בבית המשפט לענייני משפחה ובין אם ע”י בית הדין הרבני (כאשר למשל מדובר בהסכם גירושין לגופו).

הסכם גירושין יכול להיחתם ולהיערך ע”י בני הזוג לבדם, אך ניתן ורצוי להיעזר ביעוץ גירושין של עורכי דין, ואף מגשרים בעת הצורך.

הולכים לגישור – דרך המלך לסיים את הליך הגירושין בהקדם, הוא לפנות לגישור.

הגישור בדיני המשפחה הולך מקבל נופח משמעותי ביותר בשנים האחרונות. לכל בית משפט לענייני משפחה יחידה העוסקת בתחום, וכיום זוגות מופנית אוטומטית לגישור בעת הגשת תביעות לבית המשפט לענייני משפחה. בנוסף, גם בתי הדין הרבניים עושים מאמצים רבים כן להביא זוגות לידי הסכמות ושלום בית.

לגישור בשלב הגירושין יתרונות רבים העולים אלפי מונים על ניהול הליך גירושין בערכאות שיפוטיות.

לדוגמא:

(1) בהליך הגישור, הרצון הוא להביא את הצדדים לידי הסכמות הדדיות, ולא לידי הכרעה שבא על חשבון אחד הצדדים. כאשר הליך הגירושין מסתיים בהסכמה, הסיכוי שאחד הצדדים לא יהיה מרוצה הוא נמוך משמעותית. זאת להבדיל מסיטואציה שבה ניתנת הכרעה שיפוטית, שבסופו של דבר, כאמור, באה על חשבון אחד הצדדים.

(2) הליך הגישור הוא זול משמעותית, הוא חוסך התדיינויות מרובות יקרות וקשות ערכית ונפשית.

(3) גישור נעשה בתנאים לא פורמליים, הוא לא כולל חקירות נגדיות ולא נעימות, ואין צורך בהצגת ראיות, להבדיל מהליך משפטי רגיל. כך שהאווירה באופן מובנה ידידותית בהרבה, ונינוחה.

לכן, גישור היא דרך מבורכת וחשובה למי שמעוניין לסיים את הליך הגירושין במהרה.

חותמים על הסכם ממון – הסכם ממון עשוי לקדם את הליך הגירושין, ולתרום לזירוזו.

אך אליה וקוץ בה, שכן הסכם ממון נחתם נועד להסדיר את עניני הרכוש (ואף נושאים נוספים) לאחר הגירושין ולכן, הוא נחתם ונערך בתקופת החיים המשותפים.

משכך, קיומו של הסכם ממון בראשית הדרך עשויה לסייע רבות לבני הזוג ביום פקודה. היא עשויה לייתר מחלוקות ואי הבנות. לכן, מומלץ תמיד לחתום על הסכם ממון עוד בשלב הנישואין או תחילת החיים המשותפים.

חשוב לציין שהסכם ממון צריך לקבל אישור של בית המשפט לענייני משפחה, אחרת הוא חסר תוקף. מומלץ תמיד להסתייע בעורך דין לשם ניסוחו ועריכתו.

מוחלים וסולחים – היכולת שלנו למחול לבן הזוג עשויה לתרום גם היא רבות למהירות ויעילות הליך הגירושין. היכולת שלנו להתגבר על הכעסים ולעיתים על עוולות, עשויה לסייע קודם כל לנו, באופן אישי לפתוח דף חדש. בנוסף, היכולת שלנו למחול, רק תסייע לנו לקדם את הליך הגירושין, ותמנע מריבות ומחלוקות מיותרות שלא אחת נובעות מרגשות נקם.

מסתכלים על העתיד – שלב הגירושין עשוי לגרום לבני הזוג לרגשות כעס מרירות ותסכול רב. אך הרגשות השליליים לא אחת מביאים את בני הזוג לשכוח את העיקר. כלומר- את הסיבה לגירושין, שהיא בדרך כלל הרצון האישי לפתוח דף חדש וככלל, טוב יותר בחיינו.

לכן, חשוב לזכור שהגירושין הם תהליך שכל תכליתו היא להפוך את חיינו האישים לטובים יותר. עם גישה כזו, גם ההליך יהיה מהיר ומכובד יותר.

עו"ד לימור מסר: "תחושת האחריות כלפי לקוח שפנה אליי לצורך ייצוג משפטי בהליך גירושין והפקיד בידי את האינטרסים החיוניים ביותר שלו היא "כוכב הצפון" שמנחה אותי לכל אורכו של ההליך המשפטי. הניסיון שרכשתי במהלך השנים הרבות שאני עוסקת בייצוג בהליכי גירושין מאפשרים לי לנווט את הלקוח לאורך ההליך עד לסיומו בתוצאה משפטית מיטבית, שתאפשר לו לשים את הליך הגירושין מאחוריו, ולצאת לדרך חדשה"
פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: מטוס.אין במאמר זה ובאתר רוצה להתגרש בכלל משום המלצה, דעה משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; יחד עם זאת, התוכן באתר רוצה להתגרש לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש להבין שמידע משפטי מטבעו מתיישן. מבקר שבוחר להסתמך על האמור באתר רוצה להתגרש עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!
2 h
פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: משאית.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים 2, תל אביב טלפון: 077-9974772
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

מידע חשוב נוסף