לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

איך להתגרש נכון?

h

איך להתגרש נכון?

איך להתגרש – הקדמה

גירושין הם תופעה שרק מתחזקת בישראל. הגירושין עלולים להיות חוויה שפוגעת לא רק בארנק אלא גם בנפש. בשל כך יש חשיבות עצומה לדעת איך להתגרש. יש צורך לדעת איך להתגרש, ולא רק איך להיות נשואים, על מנת למזער את הנזקים שבמהלך הגירושין, ואפילו על מנת לצאת מחוזקים. פעולה על פי העצות במאמר זה תבטיח לכם לא להילחץ ולשמור על שפיותכם, וגם לשמור על ארנקכם.

איך להתגרש (מבחינה נפשית)?

במהלך הגירושין המצב הנפשי של בני הזוג עלול להתערער. לכן חשוב לדעת כיצד להתמודד עם הגירושין מהפן הרגשי והנפשי. להלן מספר עצות שיעזרו לכם לדעת איך להתגרש:

1.הכנה – לפני הגירושין, הכינו את עצמכם מבחינה נפשית. הבינו מה משמעות הגירושין מבחינתכם. כך תוכלו לדעת למה לצפות מהבחינה הנפשית במהלך הגירושין. אם אתם חושבים שהתהליך קשה עבורכם, אל תחששו לבקש עזרה מהסובבים אתכם או למצוא טיפול פסיכולוגי או אימון אישי.

פנייה לייעוץ אישי


כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: גביע.

2. ביטחון – היו בטוחים ונחושים שהגירושין הם מהלך שאתם רוצים לעשות. הפחד להתגרש הינו דבר טבעי ומובן, אך כאשר אתם בטוחים שזהו המהלך הנכון עבורכם, זה יאפשר לכם לגייס את תעצומות הנפש הדרושות כדי לעבור את תהליך הגירושין בשלום.

3. יחסים טובים – במידת האפשר שמרו על יחסים טובים עם בן הזוג שממנו התגרשתם. יחסים טובים הם ערובה לא רק לחיסכון בכסף, אלא גם לחיסכון במשאבים נפשיים.

4. חברים – תפנו לחבריכם אם אתם רוצים בכך. אתם יכולים לבלות איתם או לדבר איתם על המשבר שאתם עוברים. יחד עם זאת קחו בחשבון שבישראל כל אחד חושב שהוא מבין בגירושין וחושב שהמקרה הפרטי שלו או של קרוב משפחה שלו משקף את כל המקרים, ואם תדברו ותייעצו עם יותר מידי אנשים, תמצאו את עצמכם בכאוס של עצות שאינן רלוונטיות אליכם.

5. ביטוי הרגשות – ביטוי הרגשות (לפחות בפני עצמכם) ואי הדחקתם מאפשרים את תהליך הריפוי שיוביל בסוף לתחושה שאתם מחוזקים ולהתגברות על האובדן ועל החוויה הטראומטית.

איך להתגרש (מבחינה כספית)?

1. הדבר הראשון שיש לעשות הוא לפנות לעורך דין – גירושין הם דבר מורכב מאד, ואתם מתמודדים איתו בפעם הראשונה. מעורבים בתחום זה ערכאות שונות, דינים שונים, ויש צורך במומחיות רבה כדי לנהל הליך שכזה. תפקידו של עורך הדין לסייע ללקוח להתמודד עם הסיטואציה המורכבת ולספק לו מסגרת אמינה של יעוץ גירושין. עורך דין טוב יבחן את טובת הלקוח שלו וימליץ לו האם לפנות לאפיק של תביעה בערכאות משפטיות או לנסות קודם הליך של משא ומתן לקראת הסכם גירושין. כמו כן, עורך דין מנוסה ידע להמליץ ללקוח האם לפתוח מיידית בהליך גירושין ברבנות או להגיש תביעת גירושין בבית המשפט לענייני משפחה.

2. הסכם הגירושין – הסכם הגירושין נועד להגעה לפשרה שבה כל צד ייצא עם משהו שהוא רוצה ולחסוך את הצורך להגיע לבית משפט או לבית דין רבני. בהסכם הגירושין חשוב לכלול את הסדרי הראייה של הילדים או את קביעת המשמורת עליהם, את חלוקת הרכוש, את המזונות לאישה ולילדים ואת מתן הגט. לאחר ניסוח ההסכם והחתימה עליו, יש לפנות לבית משפט לענייני משפחה לשם אישור ההסכם (למעט הגירושין וקבלת הגט עצמם) או לבית הדין הרבני לשלם אישור כל ההסכם. בית המשפט או בית הדן הרבני יבדוק שבני הזוג הסכימו להסכם מרצונם החופשי. עד שהוא לא מאשר, ההסכם אינו תקף.

3. פסקי דין – היה והצדדים לא הצליחו להגיע להסכמות, בית משפט מכריע בתביעות המונחות בפניו ונותן פסקי דין בכל הנושאים השנויים במחלוקת.

4. מסמכים והברחת הכסף – חשוב לצלם את כל המסמכים המסתובבים בבית המעידים על כספים וזכויות, וזאת כדי למנוע מבן הזוג לטעון אחר כך שאין לו כסף או זכויות. עדיף לעשות זאת בסודיות כדי שבן הזוג לא יידע על כך ויקדים אתכם בהגשת תביעה בערכאה שאינה נוחה לכם.. עוד חשוב לאגור אסמכתאות המלמדות על רמת חיים והוצאות שוטפות.

איך להתגרש (מבחינת הילדים):

1. אין לערב אותם – אסור לערב את הילדים בתהליך הגירושין. אם מערבים אותם ומנסים להסית אותם נגד בן הזוג האחר, הפגיעה בהם תהיה קשה יותר מהפגיעה שהם כבר חווים עקב הגירושין עצמם. אין זה אומר שהם לא צריכים לדעת שאתם נפרדים.  נהפוך הוא – רצוי שהדברים יבואו מכם בצורה מסודרת ומעודדת ותומכת ולא משמועות מצדדים שלישיים.

2. לא אשמתם – יש לוודא שהם יודעים שהגירושין לא נגרמו באשמתם. הדבר האחרון שהם צריכים זה להרגיש אשמה ועקב כך פחיתות בערכם העצמי.

3. הוריהם אוהבים אותם – יש לוודא שהילדים יודעים שהוריהם המתגרשים עדיין אוהבים אותם ורוצים בטובתם. ההורים מתגרשים אחד מהשני ולא מילדיהם.

4. שמירה על יחסים טובים – שמירה על יחסים טובים בין ההורים עשויה להקל על הילדים את תהליך הגירושים.

איך להתגרש – סיכום:

הגירושין הם תופעה העלולה להכאיב לא רק לארנק אלא גם לרגשות. חשוב לדעת לא רק האם להתגרש אלא גם איך להתגרש. מההשפעות הרבות שיש לגירושין, במאמר זה הוצגו השפעות בשלוש קטגוריות: הנפש, הכסף והילדים. יש לדעת איך להתגרש כדי למזער את ההשפעות השליליות על המתגרש והסובבים אותו. חשוב להכין את עצמכם לגירושין ולהתגבר עליהם. שמרו על כספכם אך גם אל תבזבזו אותו במאמץ לשמור עליו. הבינו שהילדים הם גם קורבן של הגירושין בדיוק כמוכם, ולכן יש לוודא שגם הם יעברו את התהליך בשלום. העצות במאמר זה יעזרו לכם לדעת איך להתגרש.

קריאה נוספת:

על הליך הגירושין באתר הממשלתי >>

עו"ד לימור מסר: "תחושת האחריות כלפי לקוח שפנה אליי לצורך ייצוג משפטי בהליך גירושין והפקיד בידי את האינטרסים החיוניים ביותר שלו היא "כוכב הצפון" שמנחה אותי לכל אורכו של ההליך המשפטי. הניסיון שרכשתי במהלך השנים הרבות שאני עוסקת בייצוג בהליכי גירושין מאפשרים לי לנווט את הלקוח לאורך ההליך עד לסיומו בתוצאה משפטית מיטבית, שתאפשר לו לשים את הליך הגירושין מאחוריו, ולצאת לדרך חדשה"
פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: מפתח.אין במאמר זה ובאתר רוצה להתגרש בכלל משום המלצה, דעה משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; יחד עם זאת, התוכן באתר רוצה להתגרש לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש להבין שמידע משפטי מטבעו מתיישן. מבקר שבוחר להסתמך על האמור באתר רוצה להתגרש עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!
2 h
פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: לב.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים 2, תל אביב טלפון: 077-9974772
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

מידע חשוב נוסף