ToDivorce_MainPic רוצה להתגרש
ToDivorce_MainPic רוצה להתגרש
פנייה לייעוץ אישי  פרטי יצירת קשר:

  יגיע כפיים 2, בית פיילוט

  ת"א, מיקוד: 6777886

  טלפון: 077-9969183

  מדיניות הפרטיות

  הצהרת נגישות

  מדריך משפטי למתגרש

  חושב/ת על גירושין? איך לדעת שהגיע הזמן לפעול?

  בני זוג רבים חושבים מתחבטים ומתלבטים לגבי גירושין, לעיתים במשך שנים, בטרם הם מגיעים להחלטה הסופית, שהגיע הזמן לפעול ולהתגרש. אך כיצד מגיעים להחלטה ואיך אפשר לדעת שהגיע הזמן לפעול?

  מה הסיבות לגירושין? האם כדאי להישאר ביחד לטובת הילדים? איך לספר לילדים על הגירושין? ומה הסכנות הטמונות בהמשך הנישואין, כשכבר ברור לכם שאתם צריכים להתגרש? המדריך המקצועי שלפניכם יתן מענה על כל המחשבות שלכם על הגירושין.

  תוכן עניינים

  איך יודעים שהגיע הזמן להתגרש?

  בן הזוג נוהג באלימות

  כשבן הזוג נוהג באלימות, זה הזמן לפעול ולפנות לעזרה מידית בדרך לגירושין. לרוב אלימות מתחילה בנורות אזהרה כמו ניסיון שליטה בכל צעד בחייך, בידוד והרחקה מקרובים ובני משפחה, קללות, השפלות, אלימות רגשית, אלימות כלכלית, ובהמשך גם אלימות פיזית מסכנת חיים.

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   בן הזוג בד בך

   בגידה של בן זוג לא תמיד מצדיקה גירושין, וישנם זוגות שמצליחים לצלוח את המשבר. יחד עם זאת, מדובר באחת הסיבות הנפוצות ביותר לגירושין. בגידה של בן זוג עשויה להרוס את האמון במערכת היחסים הזוגית, וקשה מאוד לתקן את נזקיה. כמו כן מדובר לרוב בסימן המעיד על בעיות עמוקות יותר בקשר, שגם אותן קשה מאוד לתקן.

   אין ביניכם אינטימיות

   סיבה נפוצה נוספת לגירושין היא שהאינטימיות ביניכם כבר מזמן נגמרה, אין לכם אינטימיות רגשית או אינטימיות מינית, ובמקרים חמורים המגע שלו או שלה אף דוחה אתכם, ואתם משתדלים להמנע לחלוטין.

   אתם רבים כל הזמן

   כל בני הזוג רבים, אך אם אתם מבלים את רוב הזמן בריבים זה עם זו, הריבים שלכם יוצאים מכל פרופורציה, ואתם מתקשים להתפייס, כנראה שהגיע הזמן להתגרש.

   האהבה נגמרה

   אין ביניכם רגש, אין ביניכם תקשורת, ואתם מתנהלים בבית באופן טכני בלבד. גם אם נדמה לכם שזה עדיף על מצב של ריבים וכעסים, אתם דועכים ומתכנסים כל אחד לעולמו שלו. למעשה אתם פוגעים בעצמכם, ובילדים שלכם.

   האם הגירושין יפגעו בטובת הילדים?

   גירושין הם חוויה קשה עבור הילדים, המאבדים את כל מה שהיה מוכר להם. הם חווים סימנים של אובדן ואבל, ומתקשים עם הפרידה מחייהם הקודמים. יחד עם זאת, גירושין בהסכמה שנעשים ברוח טובה, עם מינימום מאבקים, עדיפים לילדים, על חיים בבית בו הוריהם לא מאושרים, או רבים זה עם זו כל היום.

   איך מספרים לילדים על הגירושין?

   חשוב לספר לילדים על הגירושין באופן שיתווך להם את המצב ויקל עליהם.

   • דברו איתם, עדיף ביחד, באופן מותאם לגיל.
   • הסבירו להם כי הגירושין הם החלטה סופית.
   • תנו להם את כל המידע הפרקטי הרלוונטי להם, כמו איך יראו עכשיו החיים שלהם, איפה יגורו, היכן ילמדו, מתי יראו כל אחד מההורים וכו'.
   • המנעו מלערב אותם בפרטים על הסכסוך ומלהאשים זה את זו. הקפידו גם לחזור על כך שהם אינם אשמים בגירושין.
   • הכילו את הרגשות שלהם, היו קשובים לצרכים שלהם, ושדרו להם חום אכפתיות וחמלה.

   מדוע אסור להמתין עם הגירושין?

   המתנה עם הגירושין תגביר את עוצמת הסכסוך

   ככל שתמתינו עם הגירושין, כך גדל הסיכוי שהריבים ביניכם רק יתעצמו, והמחלוקות יהיו קשות יותר לגישור, מה שיאריך את הליך הגירושין ויפגע בעיקר בטובת הילדים.

   המתנה עם הגירושין תגרום לכם להפסיד במרוץ הסמכויות

   בישראל הליך הגירושין מתנהל בשתי ערכאות שיפוטיות מקבילות – בית הדין הרבני ובית המשפט לענייני משפחה. הראשון שפותח בהליך הגירושין, הוא זה שבוחר היכן יתנהלו העניינים הנלווים לגירושין, כגון חלוקת זמני השהות עם הילדים וחלוקת הרכוש.

   ההבדלים בפסיקות הערכאות השיפוטיות עשויים להיות ניכרים ולהשפיע על תוצאות הליך הגירושין באופן תהומי. המתנה עם הגירושין עשויה לפגוע ביתרון שלכם לבחור היכן לפתוח בהליך הגירושין.

   המתנה עם הגירושין תעמיד אתכם בפני סיכון להברחת רכוש

   המתנה עם הגירושין עשויה גם להעמיד אתכם בפני הסיכון שבן הזוג, שמבין שאתם רוצים להתגרש ממנו, יתחיל לעשות פעולות במטרה להבריח רכוש, כך שבמועד חלוקת הרכוש, תזכו לקבל חלק מצומצם ברכוש המשותף.

   כך בן הזוג יכול להתחיל להעביר בעלויות ברכוש הרשום על שמו לבני משפחה ולהוציאו ממצבת הנכסים שלכם, להעלים כספים מהחשבון המשותף, לא לדווח על הכנסות ועוד.

   המתנה עם הגירושין עלולה להרחיק מכם את הילדים

   המתנה עם הגירושין עשויה גם להעמיד אתכם בסיכון שבן הזוג יקח את הילדים ויציב עובדות בשטח. כך למשל בן הזוג יכול לעבור עם הילדים לעיר אחרת. עד שיתנהל הליך משפטי, יתכן שכבר יקבעו עובדות בשטח, ושטובת הילדים תהיה להשאר בעיר בה הם עברו לגור בה. מה שיאלץ אתכם לעבור לגור לידם, אם תרצו לחלוק במשמורת עליהם.

   במקרים חמורים יותר, בן הזוג עלול אף לנסות לברוח עם הילדים לחו"ל. אמנם ניתן לפעול להשבת הילדים מחו"ל במסגרת חוק אמנת האג, אך למרבה הצער, לעיתים זה עלול להיות מאוחר מידי. כך למשל במקרה שחלף זמן מאז המעבר וטובת הילדים להשאר בחו"ל, או במקרה שההורה עבר עם הילדים למדינה שאינה נכללת במסגרת ההסכם אמנת האג.

   הזמן הנכון לגירושין

   בשורה התחתונה, הזמן הנכון לגירושין הוא הזמן בו את מרגישים שתמו הנישואין שלכם. אם אין ביניכם עוד אהבה, אם החיכוכים בינכם הם אינסופיים, או שאתם כבר לא מסוגלים לחיות יחד, כנראה שהגיע הזמן לפעול, ובאופן מיידי, לפני שבן הזוג השני יפעל בניגוד לטובתכם. המתנה עם הגירושין עשויה לעלות לכם ביוקר, ואף לשנות את תוצאות הליך הגירושין באופן ניכר.

   *אין בתוכן דלעיל ובאתר ToDivorce בכלל משום המלצה משפטית, ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי. כל העושה שימוש במידע עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו.

   לייעוץ ראשוני חייג 077-9969183 (זמינות 24 שעות)
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מדריך משפטי למתגרש