לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

איך יודעים שהגיע הזמן להתגרש

h

אחרי שנות נישואין רבות, עולות לכם מחשבות ראשונות על גירושין. האם באמת כדאי להתגרש, או שמוטב לעשות את הכול בכדי לשקם את הנישואין? ומתי אין ברירה אלא להתגרש? על כך במאמר שלפניכם.

איך יודעים שהגיע הזמן להתגרש

ההחלטה להתגרש אינה החלטה קלה. אין זה דבר פשוט לפרק את החבילה אחרי כל כך הרבה שנים ביחד. כאשר יש בתמונה ילדים משותפים, הדבר הופך מורכב שבעתיים. ילדים עשויים לסבול מאד מגירושין של הוריהם.

עם זאת, הקשיים והמורכבות אינם סיבה לשלול את האופציה של גירושין. לפעמים, הנישואין הופכים בלתי אפשריים ואין ברירה אלא להתגרש. גם מבחינת הילדים, המומחים מסכימים כי מוטב לילד שהוריו יתגרשו, מאשר להישאר תחת הורים נשואים שמסוכסכים אחד עם השני ומנהלים מריבות קשות בנוכחות הילד.

פנייה לייעוץ אישי


כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: לב.

לפעמים זה פשוט נגמר

לא מעט מערכות יחסים, שבתחילתן נראו מבטיחות מאד, מידרדרות עם השנים. טבען של מערכות יחסים להתחיל עם קסם ופרפרים, אך לאבד את זוהרן ככל שחולפות השנים.

אם אתם חשים שנישואיכם ‘איבדו את זה’, עומדות בפניכם שתי אפשרויות: או לשקם את הנישואין שלכם ולהחזיר אותם למסלול בריא, או להתגרש.

ככלל, מוטב לנסות תחילה את האופציה של שיקום הנישואין, ורק לאחר מכן – אם ניסיונות השיקום עולים בתוהו – להתגרש.

קשה לתת הגדרה מדויקת מתי הנישואין מיצו את עצמם ומתי יש סיכוי לשקם אותם. עם זאת, בתור כלל אצבע, ניתן לומר כי כל עוד יש בין בני הזוג קשר חבֵרי במידת מה, קיים סיכוי לשקם את הנישואין. משום כך, כל עוד אתם נהנים זו בחברת זה ויש ביניכם שיחה זורמת, כדאי לכם לנסות לשקם את נישואיכם.

אלימות היא דבר בלתי נסלח

אם הגבר שלך היכה אותך, כדאי לך לשקול ברצינות להתגרש. אלימות פיזית היא דבר שאין לעבור עליו בשום אופן לסדר היום. אולי יעלו בך רגשות של רחמים וסליחה, אך עלייך לזכור כי שורש האלימות מצוי עמוק בטבעו של האדם ואין לצפות שאדם ישנה את טבעו בגיל כזה. השורה התחתונה, במקרים כאלה השאלה איך להתגרש לא צריכה להרתיע – כי ממש חייבים להתגרש.

חשוב לציין כי אלימות אינה חייבת להתבטא בהכאה פיזית של האשה. לפעמים אלימות באה לידי ביטוי בזריקת ובשבירת חפצים בבית. זאת ועוד, גם אלימות שאיננה פיזית כלל אלא נפשית, היא עדיין בגדר אלימות. גבר שמשפיל את אשתו ופוגע בה פוצע את נפשה לטווח ארוך, ופצעים נפשיים עלולים להיות חמורים לא פחות ואף יותר מפצעים גופניים.

בן הזוג בגד בך? סיבה טובה להתגרש

אמרה נפוצה אומרת: פעם בוגד – תמיד בוגד. האמרה הזו אולי קיצונית, אך היא נושאת בחובה מסר נכון: קשה לסמוך על אדם שבגד בך ולצפות שייהפך פתאום לאדם נאמן.

עם זאת, ראוי לחלק בין שני סוגי בגידות – בגידה מינית חד פעמית ורומן עם מאהב/ת. בגידה מינית נתפסת כמעידה חד פעמית עליה ניתן, בתנאים מסוימים, לסלוח, בעוד ניהול רומן ‘מהצד’ נתפס כחמור הרבה יותר.

האמת היא שגם במקרה של בגידה מן הסוג הראשון אין להקל ראש; בגידה מכל סוג שהוא – היא בגידה. עם זאת, הניסיון מורה כי במקרים רבים בני זוג סולחים על בגידה חד פעמית ומצליחים ליישר את ההדורים ביניהם.

בשורה התחתונה:

קשה לתת הגדרות חד משמעיות מתי צריך להתגרש ומתי כדאי לשקם את הנישואין. ההחלטה להתגרש היא אינדיבידואלית ותלויה רק בכם.

עם זאת, ככלל, ניתן לומר כי כל עוד לא מדובר באלימות או בבגידה חמורה, כדאי לנסות תחילה את האופציה של שיקום הנישואין, ורק אחר כך, אם השיקום אינו צולח, להתגרש.

עו"ד לימור מסר: "תחושת האחריות כלפי לקוח שפנה אליי לצורך ייצוג משפטי בהליך גירושין והפקיד בידי את האינטרסים החיוניים ביותר שלו היא "כוכב הצפון" שמנחה אותי לכל אורכו של ההליך המשפטי. הניסיון שרכשתי במהלך השנים הרבות שאני עוסקת בייצוג בהליכי גירושין מאפשרים לי לנווט את הלקוח לאורך ההליך עד לסיומו בתוצאה משפטית מיטבית, שתאפשר לו לשים את הליך הגירושין מאחוריו, ולצאת לדרך חדשה"
פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: גביע.אין במאמר זה ובאתר רוצה להתגרש בכלל משום המלצה, דעה משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; יחד עם זאת, התוכן באתר רוצה להתגרש לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש להבין שמידע משפטי מטבעו מתיישן. מבקר שבוחר להסתמך על האמור באתר רוצה להתגרש עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!
2 h
פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: משאית.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים 2, תל אביב טלפון: 077-9974772
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

מידע חשוב נוסף