לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

איך בוחרים עורכי דין בישראל?

h

איך בוחרים עורכי דין בישראל?

שוק עריכת הדין בארץ סובל מהצפה של עורכי דין. מחד, מהווה ההצפה של עורכי דין בישראל, יתרון לציבור הלקוחות ומאידך, חסרון משמעותי. מספרם הרב של עורכי דין בישראל הוליד תחרות גדולה ועל כן, יכול הלקוח להתמקח, יותר מבעבר, על גובה שכר הטרחה.

מצד שני, ככל שהתחרות גדולה יותר ושכר הטרחה של עורכי דין בישראל, יורד, חייב כל עורך דין, להגדיל את מאגר לקוחותיו, על מנת לשמור על אותה רמת הכנסה. ההשלכה לגבי הלקוח ברורה – לעורך הדין יש פחות זמן להשקיע בכל לקוח.

בעידן ההצפה של עורכי דין בישראל, כיצד בוחרים עורך דין? מה צריך לבדוק?

ראשית, נבהיר כי הבחירה בעורך דין אינה דבר של מה בכך. יש לבחון היטב את כישוריהם של עורכי דין בישראל, טרם נמסור לידיהם את הטיפול בתיק. התוצאה המשפטית שנקבל, תלויה כמובן בטיבו של התיק אך באותה מידה, תלויה גם בניסיונו המקצועי של עורך הדין אשר מטפל בתיק.

מהם הפרמטרים שיש לבדוק, טרם מסירת התיק המשפטי לידי עורך דין? האם משרד עורכי דין גדול יותר הוא בהכרח טוב יותר. מהן הוצאות משפטיות?

בחירת עורכי דין בישראל

כאשר אנו זקוקים לייעוץ משפטי ולייצוג משפטי, עלינו לבחור עורך דין טוב אשר יטפל בצרכינו המשפטיים כולם. כיצד בוחרים עורך דין? מהם הפרמטרים המרכזיים שצריך לתת עליהם את הדעת:

1. התמחות בענף המשפטי : רישיון בעריכת דין, מאפשר לכל עורך דין לעסוק בכל תחום משפטי אך כאשר אנו בוחרים עורכי דין בישראל, נבחר אך ורק בעורך דין אשר התמחה בענף המשפטי המדובר.

 אם לפנינו בעיה מול הבנק, נפנה אל עורכי דין המתמחים בדיני בנקאות, אם יש לנו בעיה מול המעביד, נפנה לעורך דין המתמחה בדיני עבודה וכן הלאה.

2. ניסיון בליטיגציה : יש להבדיל בין הצורך לקבל ייעוץ משפטי לבין הצורך בייצוג משפטי (ליטיגציה). ישנם משרדי עורכי דין בישראל אשר אינם עוסקים בייצוג ונעזרים לשם כך, במשרד עורכי דין חיצוני אשר מבצע את עבודת הליטיגציה.

 חשוב לוודא, טרם מסירת התיק לידי משרד עורכי דין, כי הוא מציע את כל השירותים המשפטיים להם זקוק הפונה.

3. הסכם שכר טרחה : בשל ההצפה של עורכי דין בישראל, התחרות גדלה וניתן למצוא הבדלים משמעותיים בגובה שכר הטרחה בין עורכי דין. אולם, חשוב לזכור כי עבור ניסיון מקצועי, יש לשלם יותר ובכל הנוגע אל פתרון בעיות משפטיות, כדאי למסור את הטיפול למשרד עורכי דין מנוסה ולשלם מעט יותר, מאשר לפנות אל משרד מתחיל, אשר גובה שכר טרחה נמוך אך ניסיונו המקצועי דל.

גדול הוא טוב יותר ?

אחת ההתלבטויות השכיחות בקרב לקוחות, היא האם לפנות למשרד עורכי דין גדול, קטן או בינוני. חשוב להדגיש כי למרכיב גודלו של המשרד, יש השפעה קטנה ביותר, אם בכלל, על איכות השירות.

מילת המפתח בבחירת עורכי דין בישראל, היא ניסיון ומומחיות. משרד עורכי דין גדול אשר מתמחה בנושא מסוים ואיננו בקיא בתחום המשפטי בו עוסק תיקו של הלקוח, לא יוכל לספק לו שירות מקצועי טוב, רק משום היותו משרד עורכי דין גדול.

לעומת זאת, פנייה אל משרד עורכי דין קטן או בינוני, בעל מומחיות בענף המשפטי הרלוונטי, מגדילה משמעותית את סיכויי ההצלחה של התיק.

כאשר בידינו תיק משפטי מורכב, הנוגע למספר ענפי משפט, ייתכן כי כדאי לפנות למשרד גדול יותר אשר מתמחה בכל תחומי המשפט הרלוונטיים, כך שהמחלוקות השונות, יוכלו לעבוד בשיתוף פעולה על התיק ולהעניק טיפול משפטי כולל.

לסיכום, טרם מסירת הטיפול המשפטי למשרד כלשהו, כדאי לבדוק היטב את מידת מומחיותו בנושא המשפטי הספציפי.

הוצאות משפטיות

כללי האתיקה של עורכי הדין, מחייבים עורכי דין בישראל, לעשות הפרדה בין שכר טרחה עבור עבודתם ובין הוצאות משפטיות, אשר נדרשות כחלק מניהול התיק, אך אינן נכללות בסכום שכר הטרחה.

הימנעות מלהפריד בין שני אלו, מהווה עבירה אתית, בגינה יכול עורך הדין לעמוד לדין משמעתי.

מהן הוצאות משפטיות? אלו הן הוצאות שונות כגון תשלום אגרה, נסיעות ומסירות משפטיות, אשר נדרש עורך הדין להוציא, כחלק מן הטיפול בתיק.

בעת חתימה על הסכם שכר הטרחה, צריך הלקוח לשאול את עורך הדין בדבר סכום ההוצאות המשפטיות, על מנת שאלו לא יכו בלקוח בתדהמה, בשלב מאוחר יותר של הטיפול בתיק.

בחירת עורכי דין בישראל תיעשה על פי כישוריו של עורך הדין ועל פי ניסיונו המקצועי בטיפול בתיקים דומים. כמו כן, יש לבחון את נושא שכר הטרחה ואת גובה ההוצאות המשפטיות שבמקש עורך הדין להוציא.

עו"ד לימור מסר: "תחושת האחריות כלפי לקוח שפנה אליי לצורך ייצוג משפטי בהליך גירושין והפקיד בידי את האינטרסים החיוניים ביותר שלו היא "כוכב הצפון" שמנחה אותי לכל אורכו של ההליך המשפטי. הניסיון שרכשתי במהלך השנים הרבות שאני עוסקת בייצוג בהליכי גירושין מאפשרים לי לנווט את הלקוח לאורך ההליך עד לסיומו בתוצאה משפטית מיטבית, שתאפשר לו לשים את הליך הגירושין מאחוריו, ולצאת לדרך חדשה"
פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: לב.אין במאמר זה ובאתר רוצה להתגרש בכלל משום המלצה, דעה משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; יחד עם זאת, התוכן באתר רוצה להתגרש לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש להבין שמידע משפטי מטבעו מתיישן. מבקר שבוחר להסתמך על האמור באתר רוצה להתגרש עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!
2 h
פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: רכב.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים 2, תל אביב טלפון: 077-9974772
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

מידע חשוב נוסף