לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

יישוב סכסוכים באמצעות גישור

h

 גישור הוא שיטה בה גורם נייטרלי מסייע לצדדים להגיע להסכמה בעקבות אינטרס משותף. כיום נהוג להשתמש בשיטה הזו לצורך יישוב סכסוכים בקרב בני משפחה, גורמים עסקיים, חברות, ארגונים ועוד. השיטה יכולה להיות אלטרנטיבה מוצלחת להתנהלות בין כתלי בית המשפט. ניתן להשתמש בה כמעט בכל תחום בו קיים סכסוך קצר או מתמשך. 

2

דוגמאות ליישוב סכסוכים 

יש מספר דוגמאות בולטות לרלוונטיות של יישוב סכסוכים באמצעות גישור בעולם המודרני. ראשית, ראוי לציין כי השיטה מבטיחה גישור בין פערים בין שכנים בבניין או ברחוב. היא מתאימה לסכסוכים מוניציפאליים בין אזרח לעירייה או מועצה מקומית, ובאה לידי ביטוי בין נותני שירות ללקוחות. שנית, השיטה משיגה יתרונות רבים עבור המגזר העסקי ובין שותפים או אפילו מתחרים. אין צורך ברקע מקצועי על מנת להצטרף להליך גישור ועלותו משתלמת בטווח הקצר והארוך. שלישית, גישור מתגלה בתור פיתרון אידיאלי לנושאים רגישים כגון סכסוך לאחר ירושה, בעבודה ובבתי ספר. בעולם המערבי החלו בשנים האחרונות להכשיר אנשי מקצוע מובילים לצורך תיאום גישור בסכסוכים מדיניים ובפלילים. 

 עו"ד לילך נחמיה מסבירה כי ההנחה המרכזית של יישוב סכסוכים באמצעות גישור היא המחיר ממנו ניתן להימנע באמצעות משא ומתן. במילים אחרות, השיטה מדגישה את המאפיינים של פשרה וזאת על חשבון התוצאות השליליות של ניהול משפט או סכסוך לאורך זמן. אדם צודק הוא לא תמיד חכם, ובמהלך התפשרות המתקיימת בתהליך הגישור ניתן להשיג תוצאות אפקטיביות במהירות. 

ההיבט המעשי של התהליך

 מבחינה מעשית, גישור בא לידי ביטוי בדרך של הידברות ישירה ובהסכמה בין הצדדים המעורבים בסכסוך. עו"ד לילך נחמיה בוידאו למתגרשים מסבירה כי רוב הקשיים בהשגת המטרה במהלך סכסוכים מתגלים כבר בשלבים הראשונים ונובעים מחוסר רצון של הצדדים להכיר אחד בבעיותיו של השני. גישור הוא הליך המומלץ לאנשים שרוצים להימנע מבירוקרטיה ועלויות כבדות של בתי משפט, למי שמוכנים להתפשר ולמי שמאמינים בשיחה פתוחה וכנה. 

 לסיכום, סכסוכים הם חלק בלתי נפרד מהחיים בחברה משותפת. עם זאת, ההבנה כי יש דרכים אלטרנטיביות לפתרון סכסוכים היא חיונית לצורך יצירת עתיד טוב יותר עבור כולם ללא יוצא מן הכלל.

עו"ד עדי כרמלי, בעל מוניטין בתחום דיני המשפחה בישראל. המשרד מעניק מגוון שירותים: ליווי בהליכי גירושין, אסטרטגיות בניהול תיקי משפחה מורכבים ועוד.
פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות:גביע.אין במאמר זה ובאתר רוצה להתגרש בכלל משום המלצה, דעה משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; יחד עם זאת, התוכן באתר רוצה להתגרש לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש להבין שמידע משפטי מטבעו מתיישן. מבקר שבוחר להסתמך על האמור באתר רוצה להתגרש עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!
2 h
פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות:רכב.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים 2, תל אביב טלפון: 077-9974772
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 077-9974772

מידע חשוב נוסף